ASO’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

2024-03-18 00:00:00

Ankara Sanayi Odası’nın TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu için ASO Hizmet Binası’nda tahsis ettiği yeni çalışma ofisi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Seyit Ardıç ve ATO Başkanı Gürsel Baran’ın da katıldığı açılış töreniyle hizmete girdi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun ASO Hizmet Binası’ndaki yeni çalışma ofisinin açılışı yapıldı.

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hande Öztürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Seyit Ardıç, ATO Başkanı Gürsel Baran, Çubuk Ticaret Borsası Başkanı Murat Şan, ANGİKAD Başkanı Gözde Diker, ASO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

ASO Başkanı Seyit Ardıç açılışta yaptığı konuşmada, ekonomik kalkınma için kadın girişimciliğinin önemine dikkat çekerek, “Ülkemizde kadın girişimci sayısının artması, kaliteli ve kapsayıcı büyümenin önünü daha da açacaktır” dedi. TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu'nun özverili çalışmalarını takdirle takip ettiğini belirten Ardıç, “Ülkemizin gelişmesi için kadınların hayatın her alanında varlığına, üretmesine, yaşatmasına ve birleştirmesine ihtiyacımız var” dedi.

ARDIÇ: KADIN GİRİŞİMCİLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ankara Sanayi Odası olarak kadının işgücüne katılması ve ekonomik olarak güçlenmesine önem verdiklerini ifade eden Ardıç, “ASO olarak sizlerin yanında ve destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da konuşmasında Başkent’e kadın girişimciler için bu ofisi kazandıran Ankara Sanayi Odası’nı ve Kadın Girişimciler Kurulunu çağdaş vizyonlarından dolayı kutladı. Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizde kadın girişimci oranı arttıysa kadın girişimciler kurulumuzun bu çalışmalarının rolü büyüktür. Bu vesileyle kadın girişimcilerimize sonsuz desteklerini esirgemeyen ASO Başkanımız Seyit Ardıç’ı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Nurten Öztürk ve Ankara İl Başkanımız Hande Öztürk’ü özellikle tebrik ediyorum. Ofisimizin kadın girişimcilerimize en iyi şekilde destek olacağına inanıyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hande Öztürk de ASO’nun koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Yeni çalışma ofisini bizlere tahsis eden ve çalışmalarımıza sonsuz destek veren ASO Başkanımız Seyit Ardıç’a teşekkür ederim” dedi.Ek Listesi