TÜRKİYE-AFRİKA III. EKONOMİ VE İŞ FORUMU

2021-10-07

İşareti : 05/5000-4245

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; 21-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde ‘Derinleşen Türkiye-Afrika Ortaklığı: Ticaret, Yatırım, Teknoloji ve Lojistik" temasıyla, "Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu'"nun düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Afrika Birliği Dönem Başkanı Sayın Felix Antoine Tshisekedi Tshilombo'nun teşrifleriyle düzenlenecek Forumda, tüm Afrika ülkelerinden Bakanlar, kurum ve kuruluş Başkanları, Afrika Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası'nın üst düzey yetkilileri, Afrika bölgesel ekonomik topluluklarının Genel Sekreterleri, Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, uzman konuşmacılar ve panelistler ile Türk ve Afrikalı 1.500 iş insanının yer alması öngörülmektedir.

İki gün sürecek Forumda, ikili iş görüşmeleri, tematik paneller, G2B toplantıları, proje sunumları ve sergi alanı düzenlenecektir. Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, taslak program ve online kayıt formuna http://www.turkeyafricaforum.org  adresinden ulaşılabilmektir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası


Ek Listesi:
ABEF-Duyuru.jpg
ONLINE HİZMETLER