TEDARİKÇİM DEPREM BÖLGESİNDEN PROGRAMI

2023-03-15

İşareti : 05/5000-904

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan yazıda, deprem bölgesinde sanayinin ve istihdamın yeniden canlandırılarak ayağa kaldırılması için neler yapılabileceğini istişare etmek üzere, 12 Sanayi Odasının Başkanının, TOBB Başkanı Sn M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde bir araya geldiği ve yaklaşık 5 saat süren istişare toplantısı sonucunda, bölge ekonomisinin ve istihdamının yeniden canlandırılması için 5 projenin hayata geçirilmesi konusunda görüş birliğine varıldığı ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye genelindeki büyük ölçekli işletmelerin hammadde ve ara madde ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamasını sağlayarak, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan depremlerden etkilenen işletmelerin yeniden faaliyete geçme sürecini hızlandırmak ve destek olmak amacıyla TOBB tarafından "Tedarikçim Deprem Bölgesinden Programı"nın başlatıldığı bildirilmektedir.

Programa katılarak satın alma ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamak isteyen büyük işletmeler için detaylı bilgi http://www.tobb.org.tr/tdb adresinde ve ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası


Ek Listesi:
Tedarikçim Deprem Bölgesinden Programı.pdf
ONLINE HİZMETLER