T.C. TİCARET BAKANI SAYIN RUHSAR PEKCAN’IN TEŞRİFLERİYLE TÜRKİYEIRAK İŞ FORUMU, 19-21 HAZİRAN, BAĞDAT

    9 Mayıs 2019

İşareti : 05/5000-1341
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda 19-21 Haziran tarihlerinde Bağdat’a bir iş heyeti ziyareti düzenleneceği belirtilmektedir.


Yazıda, söz konusu ziyaret kapsamında 20 Haziran 2019 Perşembe günü Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın ve Irak Ticaret Bakanı Sayın Muhammed Hashim Al-Ani’nin teşrifleriyle Bağdat’ta “Türkiye-Irak İş Forumu” yapılacağı ve söz konusu Forum’a Irak özel sektör temsilcilerinin yanı sıra heyetimizde yer alacak sektörlere göre Irak’lı Bakanlıklardan da (Ticaret Bakanlığı, Planlama Bakanlığı, İnşaat, Konut ve Kamu Belediyeleri Bakanlığı, Elektrik Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Su Kaynakları Bakanlığı, Sanayi ve Maden Bakanlığı,) temsilciler olacağı ifade edilmektedir. Taslak program ekte yer almaktadır.

Türkiye, Irak’ın ithalatında Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra ikinci sırada gelmektedir. Irak, dünyadaki en büyük petrol rezervleri ve gaz yataklarına sahip ülkelerden biri olarak, güçlü demografik yapısıyla yüksek büyüme potansiyeline sahiptir. Önümüzdeki dönemde Irak’ın tekrar istikrara kavuşması ve yeni hükümetin kurulmasıyla Irak’a ihracatımızın artması öngörülmektedir.


Bu kapsamda, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin en geç 21 Mayıs 2019 Salı günü mesai bitimine kadar https://bit.ly/2PMYdxX adresinden kayıt yaptırmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Yer: Bağdat

Tarih: 19-21 Haziran 2019

Ücret: Bildirilecektir

Başvuru ve ödemeler için son tarih: 21 Mayıs 2019, Salı

Potansiyel Sektörler:

Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörleri yanı sıra, ihracatımızın düşük seviyede seyrettiği ve geliştirilmesinde fayda görülen Mücevher, Gemi ve Yat, Süs Bitkileri ve Fındık sektörleri ile Irak’ın dünya genelinden tedarik ettiği ve bir önceki yıla göre ithalatını en çok artıran sektörlerden olan Otomotiv, Makine ve Zeytin ve Zeytinyağı ürünleri sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görülmektedir.

Ücrete tabi konular:

İkili iş görüşmeleri (B2B) **

THY ile gidiş dönüş uçak bileti (ekonomi sınıfı)***

Otel konaklaması (1 gece oda + Kahvaltı)

Etkinlik günü öğle yemeği ve Heyet Akşam Yemeği

Transferler (Havalimanı – Otel – Havalimanı)

İkili İş görüşmelerinde tercümanlık hizmeti

Ödeme yapılacak hesap bilgileri (TL)*:

Türkiye İhracatçılar Meclisi

Vakıfbank Güneşli Ticari Şube (Şube kodu: 1248)

IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61

İletişim:

Abdullah KESKİN, abdullahkeskin@tim.org.tr , 0212 454 04 87

Yiğit Tufan ESER, yigiteser@tim.org.tr , 0212 454 03 85

(*) Heyete ilişkin ödemelerin firmaların resmi hesapları üzerinden gönderilmesi ve açıklama bölümüne heyetin isminin yazılması gerekmektedir. Son başvuru tarihinden önce iletilen iptaller için başvuru ücreti iade edilir.

(**) Katılımcıların, görüşmek istedikleri firmalara/kurumlara ilişkin bilgileri paylaşması durumunda bu firmalarla/kurumlarla temasa geçilerek firmalar/kurumlar görüşmelere davet edilecektir.

(***) Dileyen katılımcılar, ücret farkı olmaksızın ve THY’nin yer durumunun uygunluğu çerçevesinde, konaklamaları ve transferleri kendilerine ait olmak üzere geç dönüş talep edebilir.


Ek : Taslak-Program-6–716 (1 sayfa)