ROMANYA İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ

    5 Aralık 2018

İşareti : 05/5000-3045
İrtibat : dim@aso.org.t
Sayın Üyemiz,

Romanya Büyükelçiliği’nden alınan yazıda, ülkemiz ile Romanya arasındaki ekonomik ve ticari işbirliklerini geliştirmek amacıyla, üyelerimiz Türk ürünlerinin dağıtımı açısından elverişli bir konumda bulunan Romanya’nın Deva Belediyesi’nde yatırım yapmaya davet edilmekte ve Belediyenin yatırımcılar için sunduğu fırsatlara ilişkin detaylı bilginin www.devabusiness.ro adresinde yer aldığı belirtilmektedir. Konuya ilişkin olarak Belediye tarafından hazırlanan bilgi notu ekte sunulmaktadır.

Buna ek olarak, yazıda Romanya’da satın alma ve yatırım işlemleri için kişiselleştirilmiş ve profesyonel yardım hizmetleri sunan Regional Development Center Factor – FRD Center hakkında detaylı bilgi iletilmekte olup Romanya’da iş yapmak isteyen üyelerimizin söz konusu firma ile irtibata geçmeleri tavsiye edilmektedir. Firmaya ilişkin bilgilere www.frdcenter.ro adresinden de erişim sağlanabilmektedir.

Ayrıca, yazıda endüstriyel pompalar konusunda 45 yılın üzerinde deneyime sahip olan üretici firma, MECANEX tanıtılmakta ve anılan firmanın üçüncü pazarlara açılmak için Türk firmalarla işbirliği yapmak istediği belirtilmektedir. Firmaya ilişkin bilgilere www.mecanex.ro adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek :
1- Deva Business – Romania – presentation (12 sayfa)
2- Deva Business Opportunities- The Municipality of Deva (2 sayfa)
3- FRD Center (13 sayfa)