METES SINAV ÜCRETLERİ HAKKINDA

2021-07-13

İşareti : 08/5000-3094

İrtibat : ik@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

"Belgelendirme İçin Doğrudan Hibe–II" sözleşmesi Mesleki Yeterlilik Kurumu, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından imzalanmış olup uygulamanın Ağustos ayında başlatılması beklenmektedir.

Belgelendirme İçin Doğrudan Hibe-2 fonundan; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılan tebliğlerde belirtilen mesleklerde uygulanan İşsizlik Sigortası Fonu'ndan (teşvik) faydalanılan mesleklerde alınacak ilk belgeler, hibe kapsamı dışında olmakla birlikte; teşvikten faydalanan bireyler, zorunlu mesleklerde ikinci belge almak için veya belge yenileme için hibeden faydalanabilecektir.

Bu kapsamda, belge yenileme için ücretler (belge masraf karşılığı hariç) hibe fonundan karşılanabilecektir. Bireyler, doğrudan hibe programı-2'den sadece 1 (bir) kez faydalanabilecek olup, hibeden yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabilecektir.

Bu çerçevede, müracaat ve konuya ilişkin detaylı ilişkin bilginin ASO METES'den (Tel: 267 00 00, eposta: info@metes.org.tr) alınabileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası