MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ HK.

2021-02-23

İşareti : 08/5000-943

İrtibat : ik@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) alınan bir yazıda, Mesleki Eğitim Merkezlerinin, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu insan kaynağının temin edilmesinde önemli bir misyonu üstlendiği ifade edilmektedir. Üyelerimizin Mesleki Eğitim Merkezlerinden insan kaynağı temininde yaşanan sıkıntıların tespit edilerek giderilmesi, sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından önem arz ettiği belirtilmektedir.

TOBB tarafından 2 Şubat 2021 tarihinde Oda ve Borsa personellerine yönelik Mesleki Eğitim Merkezleri hakkında bilgilendirme semineri düzenlenmiş olup Oda ve Borsa üyelerine yönelik ayrı bir bilgilendirme seminerinin daha düzenlenmesi planlandığı bildirilmektedir.

Bu çerçevede, bahse konu seminer öncesinde Mesleki Eğitim Merkezleri ve buradan temin edilen insan kaynağının (çırak, kalfa, usta, vb.) çalışma sürecinde yaşadığı sorunlara, mevzuatla ve konuyla ilgili ortaya çıkan diğer sorunlara ilişkin görüşleri olan üyelerimizin 26 Şubat 2021 tarihine kadar Odamız İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne (sebat.aksoy@aso.org.tr) ya da kobi@tobb.org.tr adresine görüşlerini göndermeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası