Küba ve Panama Büyükelçileri ASO 1. OSB’de

    21 Nisan 2016

Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals ve  Panama Ankara Büyükelçisi Jorge Hernan Miranda Corona, Ankara Sanayi Odası ve ASO 1.OSB Başkanı Nurettin Özdebir’i ziyaret ederek ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ASO Başkanı Nurettin Özdebir, konuk heyete Ankara sanayisi hakkında bilgiler verdi. Ankara’nın gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyeti ve teknoloji odaklı bakış açısıyla Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden birisi olduğunu ifade eden Başkan Özdebir; ”Başkent Ankara, birçok sektörde üretim yapan firmalarıyla çok önemli bir üretim merkezi haline geldi. Şuan 11 faal organize sanayi bölgesi bulunan şehrimizde, gelişen sanayi alt yapısı ile birlikte şehrimize olan yabancı yatırımcıların ilgisi de artıyor. ASO 1.OSB, 2 milyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağlayan Türkiye’nin en iyi yönetilen organize sanayi bölgelerinden bir tanesi olup, değişik sektörlerde 335 sanayi parselinde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla,35.000 kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan bir sanayi şehri. Organize Sanayi Bölgeleri olarak çok önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız ”diye konuştu.

Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, Küba’nın ekonomik ve toplumsal alanda yenilenme sürecine girdiğini belirterek Türkiye ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Panama Ankara Büyükelçisi Jorge Hernan Miranda Corona ise Türkiye-Panama arasında ciddi bir potansiyel olduğunu, bu yatırım fırsatlarından yararlanmak için Türk iş adamalarını ülkesine davet etti.

1 2 
   
Haberle İlgili Tüm Görsellere Ulaşmak İçin Tıklayınız…