KOBİ HIZLANDIRICI AVRUPA KOMİSYONU TERMİNOLOJİSİ ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİĞİ 25 ŞUBAT 2021

2021-02-23

İşareti : 05/5000-944

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndan (TÜBİTAK) alınan bir yazıda, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücüsü olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen ve yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu "Ufuk 2020'de Türkiye Faz-II' projesinin, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmeler için geniş bir destek yelpazesi sunduğu belirtilmektedir. Bu desteklerin ortaklıklar ve ağ oluşturma etkinlikleri, çok çeşitli eğitim kursları ve teklif ve sunum geliştirme konusunda yardımları içerdiği ifade edilmekte olup, daha fazla bilgi için www.turkeyinh2020.eu web adresinin ziyaret edilebileceği bilgisi sunulmaktadır.

Söz konusu yazıda, bu programın bir parçası olarak, EIC Hızlandırıcı (EIC Accelerator) programı kapsamında sunulan destek ve finansman hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen KOBİ'ler için "Hızlandırıcı (Accelarator) Teklifleri için kullanılan Avrupa Komisyonu Terminolojisi" isimli bir webinar düzenleneceği belirtilmiş olup, bu webinar kapsamında Avrupalı uzmanların İngilizce ve Türkçe açıklamalar ve yorumlarla sıkça kafa karıştıran terminolojilerin üzerinden geçerek bu kavramları açıklayacakları ifade edilmiştir.

Bu webinarın, Ufuk Avrupa EIC Hızlandırıcı (EIC Accelerator) programı kapsamındaki teklif yazımı için yararlı bir zemin oluşturacağı, etkinliğin öncelikle bu programa katılmayı planlayan KOBİ'leri hedeflemekte olduğu, ancak aynı zamanda EIC Hızlandırıcı programı ile ilgilenenler için de değerli bir fırsat sunacağı bildirilmektedir. Ayrıca, katılımcıların etkinlik sırasında uzman paneline canlı olarak soru sorabileceği de belirtilmiştir.

Etkinliğin, 25 Şubat Perşembe günü "Zoom" yazılımı kullanılarak 10:00'da başlayıp yaklaşık 2 saat sonra sona erecek şekilde canlı olarak yayınlanacağı bilgisi sunulmuş olup, etkinliğe katılım için buradan kayıt işleminin gercekleştirilebileceği vurgulanmıştır. Bu bağlantı üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmiş olan katılımcılarla, etkinlikten önce canlı yayına katılım sağlayabilmeleri için gerekli olan "Zoom" bağlantısının paylaşılacağı bilgisi de sunulmuştur.

Avrupa Komisyonu'na başvuruların İngilizce yapılması gerekliliğinden ötürü, İngilizce olarak gerçekleşecek olan web semineri süresince, soruların Türkçe olarak da yöneltilebilmesi adına, Türk uzmanların da seminerde yer alacakları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası