HİNDİSTAN’IN KERALA EYALETİNDE ENTEGRE SU TAŞIMACILIĞI SİSTEMİ İHALESİ

    6 Mayıs 2019

İşareti : 05/5000-1257
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Dışişleri Bakanlığı’nın yazısına atfen, Hindistan’ın Kerala eyaletinde yerleşik ve merkezi hükümet ile eyalet hükümetinin ortak girişimi olan Kochi Metro Rail Ltd. isimli şirket tarafından Entegre Su Taşımacılığı Sistemi İhalesinin açıldığı belirtilmektedir.

Söz konusu ihale duyurusunda; Kerala eyaleti açıklarındaki tüm adaların anakaraya bağlantısını sağlayacak Entegre Su Taşımacılığı Sistemi tesis edilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde 4 adet acil durum müdahale maksatlı deniz taşıtının satın alımının planlandığı, bu amaçla yabancı katılımcıların söz konusu deniz taşıtlarının imalatına davet edilmesinin öngörüldüğü, bu çerçevede mektup içeriğinde yer alan web sitelerindeki “Yeterlilik Belgesi”nde belirtilen şartları taşıyan yabancı şirketlerin anılan ihaleye katılabilecekleri kaydedilmektedir.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2019 olan ihale duyurusu TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler Bölümünden temin edilebilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası