FAS TİCARET HEYETİ PROGRAMI

    21 Aralık 2018

İşareti : 05/5000-3257
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) alınan bir yazıda, DEİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 14-17 Ocak 2019 tarihleri arasında Fas’a yönelik bir ticari heyet programı düzenleneceği; Fas’ın en büyük şehri Kazablanka’ya düzenlenecek ziyaret kapsamında, Türkiye-Fas İş Konseyi Ortak Toplantısı, ikili iş görüşmeleri, proje sunumları ve ilgili kurum-kuruluşlar ile toplantılar gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

2017 yılı itibarı ile Fas’ın yıllık ihracatı 25 milyar ABD Doları, ithalatı ise 45 milyar ABD Doları olarak öngörülmektedir. İhracatta en büyük payı binek otomobiller, izole edilmiş teller ve kimyasal gübreler oluşturmaktadır. Bahse konu ziyarette, pazar payının artırılması ve Türkiye ve Fas’a yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması hedeflenmektedir.

Yazıda, otomotiv, otomotiv yan sanayi, hava taşıtları aksamları, demir-çelik ve demir veya çelikten eşya, beyaz eşya, mineral yağlar, makinalar, mekanik cihazlar ve aksamları, kablolar, transformatörler, plastik ve mamulleri, inorganik kimyasallar, hububat, sentetik ve suni devamsız lifler, hayvansal ve bitkisel yağlar, eczacılık ürünleri, tekstil ve hazır giyim, sofra ve mutfak ürünleri, mobilya kâğıt orman ürünleri sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmaların katılımında fayda görüldüğü belirtilmektedir.

Bu çerçevede, anılan ziyarete ilişkin taslak program ve ülke bülteni ekte sunulmakta olup, azami 35 katılımcı ile düzenlenecek heyete katılmayı arzu eden üyelerimizin 21 Aralık 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar https://bit.ly/2Rxn60o bağlantısında yer alan katılım formunu doldurarak, ödeme dekontunu TİM’e iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Katılım Koşulları:

·Paket program bedeli 5.900 Türk Lirası’dır. Paket programa dahil hizmetler: Ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderleri.

·Yapılan başvurular, ödeme dekontları TİM’e ulaştıktan sonra kesinleşmektedir.

·Heyet ön hazırlıkları kapsamında, uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.

·Ödeme seçenekleri, katılım formunun doldurulmasının ardından ekrana gelecektir.

Banka Adı : VAKIFBANK GÜNEŞLİ TİCARİ ŞUBESİ (1248)

Hesap Adı : TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ (TİM)

IBAN : TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61 (TL)

·Başvuru ve ödemeler için son tarih: 21 Aralık 2018 Cuma.

Ek :
1- Fas Taslak Program (1 sayfa)
2- Fas ülke bülteni (22 sayfa)