EURASIA RAIL FUARI

    19 Kasım 2019

İşareti : 05/5000-3325
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Eurasia Rail Fuar’ından alınan bir yazıda, Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail’in, 2011 yılından günümüze ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin en önemli halkalarından olan ve yerli projelerle gelişmeye devam eden demiryolu sektörüne yönelik olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) eriştiği imkan ve kabiliyetlerinin diğer ülkelerle paylaşıldığı demiryolu ve sanayileşme yolunda ülkemiz tarafından kat edilen mesafenin yansıtıldığı en etkin platformlarından biri olduğu belirtilmektedir.

Yazıda, TCDD resmi desteğinde Hyve Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Eurasia Rail’in, demiryolu ve hafif raylı sistem sektörüne ait en son ürün, hizmet ve teknolojilerini sektör profesyonelleriyle buluşturmaya devam ettiği, üreticilerimizin rekabet gücünü ve yenilik kapasitesini artırmalarına dolaylı destek sağladığı, firmaların ulusal ve uluslararası düzeyde etki ve etkinliklerini geliştiren önemli bir konumlama ve iş geliştirme mecrası olmayı başardığı ifade edilmektedir.

Bu kapsamda; Eurasia Rail’in 9’uncusunun 3-5 Mart 2021 tarihleri arasında Konya’da düzenlenmesi konusunda TCDD Genel Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında 02 Ekim 2019 Çarşamba günü protokol imzalanmıştır. Uluslararası Fuarlar Birliği’nden (UFI) onaylı olan Eurasia Rail 5174 sayılı Kanun gereğince TOBB denetiminde iki yılda bir düzenlenmektedir. Nisan 2019 ayında İzmir’de 8’incisi geçekleştirilen Eurasia Rail 2019 Fuar Sonuç Raporu ekte sunulmaktadır.

Eurasia Rail 2021, TCDD ve Konya Büyükşehir Belediyesinin resmi destekleriyle, özellikle yerli sektör temsilcilerimizin ürünlerini dış pazarlara tanıtması, yeni satış kanalları geliştirilmesi, yerli ve uluslararası firmalarla ortaklıklar kurması ve tedarikçiler ile buluşması, yerli ve yabancı alım heyetleri, devlet yetkilileri ile doğrudan görüşme imkanı sunması özellikleriyle önemli fırsatlar sunmaktadır.

Söz konusu fuarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.eurasiarail.eu isimli web sayfasından ulaşılabilmekte olup, irtibat noktası aşağıda yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

İrtibat Noktası

Berk Tanyeli, MA-HRDE

Tel:90 2122 291 83 10 dahili:3145

Mob:+90 532 695 98 83

E-mail/Skype: berk.tanyeli@hyve.group

Ek : Eurasia Sonuç Raporu (20 sayfa)