COVID 19 ANTİKOR TESTİ UYGULAMASI

2020-11-18

İşareti : 08/5000-4902

İrtibat : ik@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle üye işyerlerinde ücreti karşılığında damardan kan alma yöntemiyle antikor tarama testleri gerçekleştireceğimizi sizlere daha önce bildirmiştik. Üyelerimizden gelen talep üzerine bu testlerle ilgili başvuru süresi uzatılmıştır.

Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında gerçekleştirilecek antikor testleri için, işyerlerine gelerek kan örneği toplama hizmeti de dahil olmak üzere belirlenen ücret KDV dahil kişi başı 35 TL'dir. ASO, örnek toplama ve Bakanlık laboratuvarına aktarma hizmeti için Deren Laboratuvarı Medikal ve Tem. Gıd. San. Ltd. Şti. ile anlaşma yapmıştır. Üye işyerlerimizin talep edeceği test sayısı kadar ücreti adı geçen şirketin Halkbank Ankara Demirtepe Şubesi TR49 0001 2009 3890 0010 2607 53 Nolu hesabına "ASO COVID 19 ANTİKOR TESTİ" açıklaması ile yatırması akabinde bu hizmetten faydalanmaları mümkün olacaktır. Deren Laboratuvarı bu ücretin tamamı için size fatura kesecektir. Deren Laboratuvarı bu ücretin bir bölümünü hizmet bedeli olarak alacak, bakiyesini ise ASO adına Sağlık Bakanlığı'na bağış olarak yatıracaktır.

Bu çerçevede, çalışanlarına test uygulanmasını arzu eden üyelerimizin; COVID 19 ANTİKOR TEST TALEPLERİ formunu doldurarak, uygulanmasını talep ettiği test sayısı kadar ödemeyi 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar yukarıda verilen hesaba yatırmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası