serpipolat

Birlikte olmak başlamak,
Birlikte sürdürmek gelişim,
Birlikte çalışmak başarıdır,
Hepimiz birimizden güçlüyüz…

TOBB Kadın Girişimci Kurulu 2007 yılında,  Onursal Başkanımız TOBB Başkanı Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) şemsiyesi altında  kuruldu ve halen 81 ilimizde faaliyetlerini sürdürüyor.

TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu olarak;   Ankara Sanayi Odası Başkanımız Sayın Nurettin Özdebir önderliğinde ve Koordinatörlüğü’nde, mesleklerinde ve kendi iş sahalarında Başarılı ve Lider İş Kadınları, Yöneticiler,  girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan Akademisyenlerden Ankara Sanayi Odası,  Ankara Ticaret Odası,  Ankara Ticaret Borsası,  Çubuk Ticaret Odası, Polatlı Ticaret Odası,  Beypazarı Ticaret Odası Kadın Kurulu Üyelerinin birlikteliğinde çalışmalarını yürütmektedirler.

Ben Belma Yılmazyiğit, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Yeni Dönem Başkanı olarak, bilgili ve enerji dolu bir ekiple çalışmalara başlamaktan duyduğum gururu, mutluluğu ifade etmek istiyorum.

Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu olarak amacımız; Ülkemiz hedefleri doğrultusunda,  kadının girişimcilik gücünü ortaya çıkararak,  Mentorlük  (Bilgi Önderleri-Bilgi Liderleri) yaparak üretim ve sonrasında ihracatı artırmaktır. Bu konuda iş birliği projeleri hazırlığı içindeyiz.

Yakın gelecekte mesleklerin bir bölümü kalmayacak, yeni meslekler ortaya çıkacak. Yerel bir ürün pazarlamanın  parametreleri çoktur.  Bugün tüketilen en küçük bir ürün (bilgi,mal vb) sadece yerel değil bölge kalkınmasına ve ülke tamamına ve insanlığa da katkı sağlar.

Kadınlar ASLA VAZGEÇMEYİN!. 

Girişimcilik sizi yükselten bir TUTKU’ dur.  Her Tutkulu Kadın Girişimci kendi hikayesini yazar ve kendi hayatının başrol oyuncusudur.  Bu tutkunuzu, dünya ve insanlığa  yararlı bir hale getirmenin adımlarını  atın.

Hayal kurun, azmedin, çalışın. Hayallerinizin takipçisi, kendi hikayenizin kahramanı, insanların Bilgi Önderi  (Mentoru) olun.

Doğal olarak çalışmak, inanmak, yılmamak…

Kadın Girişimcilik, karıncanın taşıdığı bir damla su gibi kutsal bir yolculuk, ancak inançla başarılacak bir çabadır.  

Akıl, başarı ve ekonomide cinsiyet ayrımcılığı yoktur. Biz sadece kadın girişimci değiliz.  Biz önce anneyiz, eşiz, kardeşiz, tüm insanlığın Bilgi Önderleriyiz.  Bizler, ellerimizde binlerce marifeti olan dokunduğu yeri çiçek bahçesi yapan kadınlarız…

Kadının gücü

Var etmektir, Sürdürmektir, çözmektir,

Dinlemek, anlamak, üretmektir,

Sabretmek, gözetmek, kollamaktır,

Sağ duyudur, Sevgidir…

Eminim ki yazacağımız daha çok başarı hikayelerimiz var.

Kadının enerjisi yükseldikçe, Gelecek güzel gelecek. Haydi yükseltelim…

Sevgi ve saygılarımla,

Belma Yılmazyiğit

TOBB Ankara Kadın Girişimci Kurulu Başkanı

ONLINE HİZMETLER