AZERBAYCAN ALAT SERBEST EKONOMİK BÖLGESİ TANITIM TOPLANTISI

2023-06-05

İşareti : 05/5000-1704

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Odamız ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, 7 Haziran 2023 tarihinde 10.00-12.00 saatleri arasında Odamız Zafer Çağlayan Meclis Salonu'nda "Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı" gerçekleştirilecektir.

2020 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde Hazar Denizi kıyısındaki yer alan Alat yerleşim alanında ticaret ve lojistik merkezi olarak kurulan Alat Serbest Ekonomi Bölgesi toplam 858 hektar alana sahiptir ve 2022 yılında 198 Hektarı kapsayan ilk bölümü işletmeye geçmiştir. Bölge, Avrupa-Kafkasya-Asya ve Kuzey-Güney ulaşım koridorlarında stratejik coğrafi konumuyla bölgesel bir yatırım merkezi olmayı ve rekabet gücünü artırarak Azerbaycan'ın petrol dışı sektörlerine yerli ve yabancı yatırımı çekmeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda, söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 2 Haziran 2023 tarihine kadar www.aso.org.tr/form/azerbaycan-alat-serbest-ekonomik-bolgesi-tanitim-toplantisi-316 adresinde yer alan formu doldurarak kayıt yaptırması hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası 

 

*Sistemde yaşanan teknik bir sorun sebebiyle, daha önce kayıt yaptırmış olan katılımcılarımızın da tekrar kayıt yaptırması önem arz etmektedir.


Ek Listesi:
AZERBAYCAN ALAT SERBEST EKONOMİK BÖLGESİ TANITIM TOPLANTISI.pdf
ONLINE HİZMETLER