ASO Yönetim Kurulu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i Ziyaret Etti

   2021-09-02

Özdebir ziyarette, mesleki ve teknik eğitim öğretmenlerinin hizmet içi eğitimini ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirme önerisinde bulundu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette mesleki ve teknik eğitim konusu da detayları ile ele alındı. 

Özdebir, ASO’nun mesleki ve teknik eğitim konusundaki çalışmalarını Bakan Özer’in çok yakından takip ettiğine dikkat çekerek, bu alanı çok yakından bilen ve bu konuda emek vermiş bir Bakanın mesleki ve teknik eğitim için önemli bir şans olduğunu vurguladı.

Mesleki ve teknik eğitimde kariyer basamaklarının planlanmasının mesleğin cazibesini artıracağını da vurgulayan Özdebir, “Mesleki ve teknik eğitim konusunda son dönemde önemli adımlar atıldı. Ama daha yapmamız gereken şeyler var” diye konuştu.

Konuşmasında Türkiye’nin bu kadar çok üniversite mezununa ihtiyacı olmadığını da bir kez daha vurgulayan Özdebir, buna rağmen kontenjanların artırılmaya çalışılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Özdebir, eğitimde en önemli unsurun öğretmen olduğuna da dikkat çekerek, özellikle mesleki ve teknik eğitimde öğretmenlerin gelişen teknolojiye göre kendilerini güncellemelerinin çok önemli olduğunu ifade etti. Özdebir, tüm Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimde görev alan öğretmenlerin hizmet içi eğitimini ASO Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM) olarak yapabileceklerini Bakan Özer’e aktardı. 

Ziyarette ASO Başkan Yardımcısı ve 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç da bölgede yapımını sürdürdükleri meslek lisesi hakkında bilgi verdi.

Bakan Özer de, ASO’nun mesleki teknik eğitimle ilgili çalışmalarını çok önemli bulduğunu ve Türkiye’ye örnek projeler ortaya koyduğunu vurguladı.  Eğitim alanında Türkiye’nin çözülemeyecek bir problemi olmadığına da dikkat çeken Özer, eğitimde 3 ana noktaya odaklanacağını ifade ederek, bunların temel eğitim, mesleki eğitim ve öğretmen eğitimi olduğunu söyledi.


ONLINE HİZMETLER