ASO Eski Başkanlarından Alaeddin Ceceli Vefat Etti

   2019-09-03

Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu eski Başkanlarından Alaeddin Ceceli vefat etti. 2 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da 89 yaşında vefat eden Ceceli,  3 Eylül tarihinde Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınan öğle namazını müteakip memleketi olan Çankırı’nın Atkaracalar ilçesi’nde toprağa verildi. 

Ceceli'nin Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınan cenaze namazına, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, ASO Yönetim kurulu üyeleri, ASO meclis ve komite üyeleri, iş dünyası temsilcileri ve çok sayıda sanayici katıldı. 

Ankara Sanayi Odası'nın kuruluş yıllarının ardından yönetim organlarında aktif görev alan Ceceli, 1972 yılında yönetim kurulu üyesi oldu. 1989 yılında ASO’nun 6. Yönetim Kurulu Başkanı olan Ceceli 1991 yılına kadar bu görevde bulundu. Ankara sanayisinin gelişmesinde önemli katkıları olan Alaeddin Ceceli, Ceceli Demir Sanayinin kurucusu ve Emek Boru firmasının Yönetim Kurulu Başkanıydı. Alaeddin Ceceli, ASO eski Meclis Başkanlarından Şerafettin Ceceli’nin de babasıydı.

Ankara Sanayi Odası olarak Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve ASO camiasına başsağlığı dileriz.

ALAEDDİN CECELİ(1930-2019)

1930 Yılında Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde doğdu. 9 yaşında Ankara’ya geldi.  Ankara Gazi Lisesi’ni bitirdikten sonra askere gitti. Lisede ve üniversitede okurken çıraklık yaptı.   
Askerlik dönüşü Hukuk Fakültesi’ne başladı. Somyacılık yapan bir akrabasının yanında çıraklık yaparken işi öğrendi. Oradan demir işleri sektörüne geçerek kendi işini kurdu. İş hayatı ile okul birlikte gitmeyince okulu bıraktı. 1975 yılında Alaeddin Ceceli ticarethanesinin şirketleşmesi ile ortaya çıkan Ceceli Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de  demir çelik ürünlerinin ticareti ve demir çeliğe dayalı sınai faaliyetlerini sürdürdü. Daha sonra Emek Boru firması ile spiral boru üretimi yaptı.