ASO’da İŞKUR Hizmet Noktası Kuruldu

   2022-07-01

Ankara Sanayi Odası ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Ankara İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak ASO’da bir hizmet noktası kuruldu.

İstihdam hizmetlerinin güçlendirilmesi, yaygınlaştırılması, yerelleştirilmesi ve ASO üyelerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli personele ulaşmasını sağlamayı amaçlayan protokol ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay tarafından imzalandı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir konuşmasında,  İş Kur’la bugüne kadar çeşitli projelere imza attıklarını hatırlatarak gerçekleştirilen işbirlikleri için teşekkür etti.    İş Kur’un ASO 1. OSB’deki hizmet noktasının bölgeye çok önemle katkı sağladığını da vurgulayan Özdebir, “Sanayicimizin en büyük sorunlarından biri nitelikli insan kaynağı bulamamak.. Bu konuda ülkemiz son yıllarda çok önemli mesafeler kat etti ancak almamız gereken hala çok yol var.. Bu konuda ASO olarak biz de çok sayıda proji üretiyoruz. Türkiye’ye örnek model olan bu projelerle mesleki eğitimin algısını değiştirdiğimize inanıyorum. Ancak bu alandaki açığımıza rağmen bazen de arz ile talebin buluşması noktasında sorunlar olabiliyor. İş Kur bu anlamda önemli bir görev üstleniyor. Biz de ASO’da vereceğimiz bu hizmetle iş arayan ve işverenin bulaşabilmesini kolaylaştıracağız. Hem çalışanlarımız hem işverenlerimiz hızlı bir hizmeti artık ASO’dan alabilecek. Bu konudaki işbirliği için İŞKUR Ankara Müdürümüzü ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. 
 
İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay da ASO ile geçmişten bu yana çok uyumlu işbirlikleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı ve bu projeyle sanayiciye daha hızlı hizmet imkanı sunabileceklerini vurguladı. 
 


ONLINE HİZMETLER