ASO’da “İki Ressam Bir Hayat” Resim Sergisi

   2020-02-05

Ressam çift Elif Yılmaz ve Bülent Yavuz Yılmaz’ın  “İki Ressam Bir Hayat” isimli karma resim sergisi Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde açıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir serginin açılışını TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Belma Yılmazyiğit’le birlikte gerçekleştirdi. Açılışa ASO Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergiyi sanatçı Elif ve Bülent Yavuz Yılmaz çiftiyle birlikte gezen Özdebir, ilk defa   ressam bir çiftin sergisine ev sahipliği yaptıklarını belirterek, ortaya çıkan güzel eserlerin bu sinerjinin ortak ürünü olduğunu söyledi. Sanatın her dalının topluma değer katan güzel duygular oluşturduğunu vurgulayan Özdebir, “Toplumun her   bireyinin sanata ilgisini artırmalıyız. Ortak değerler ve duygular bizi birbirimize daha çok yaklaştıracak. Bu değerlere sahip çıkmak için biz ASO olarak sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

29 Şubat tarihine kadar açık kalacak sergide, Bülent Yavuz Yılmaz’ın tual üzeri yağlıboya, Elif Yılmaz’ın ise tual üzerine suluboya eserlerinden oluşan 31 resmi sergilenecek.