ASO Başkanı Özdebir 1 Mayıs’ı Çalışanlarla Kutladı

   2021-05-02

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 2. OSB’de yer alan ASTOR Transformatör firmasını ziyaret ederek çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. 

ASO ve 2. OSB Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan ve ASTOR Genel Müdürü Enver Geçgel’le birlikte fabrikanın tüm üretim bölümlerini gezerek çalışanlarla sohbet eden Özdebir, Ankaralı sanayiciler olarak; insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışla hareket etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Ekonomimizde ve çalışma yaşamımızda elde ettiğimiz kazanımların, çalışanlarımızla işverenlerimizin karşılıklı özverisi sayesinde olduğunu ifade eden Özdebir,  "Üretim olmadan istihdam olmaz, kalkınma olmaz, refah ve huzur olmaz, istikrar da olmaz. Üretimin en temel unsurları da çalışanlarımızdır. Biz sizlerle birlikte bir değer yaratıyoruz ve sizlerle birlikte bu ülke için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Çalışanlarla işverenler arasında zaman zaman sıkıntı yaşanabileceğine de dikkat çeken Özdebir, tüm sorunların diyalog içinde çözülebileceğini söyleyerek , “Alın terinin olduğu yerde başarı olur. Başarı da herkese mutluluk getirir. Ülkemizdeki tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.