ASO 2. OSB’den Ankara İtfaiyesi’ne Köpük Kulesi Aracı

   2021-10-21

Ankara Sanayi Odası 2. Organize Sanayi Bölgesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı protokolle organize sanayi bölgesi ve çevresinde kullanılmak üzere Ankara İtfaiyesi’ne köpük kulesi aracı tahsis etti.

Protokolü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ASO Başkan Yardımcısı ve ASO 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç 2. OSB’de düzenlenen törenle imzaladı.

Törende konuşan ASO 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğiniz tarihten itibaren ülkemizin ve Ankara’mızın üretim üsleri olan OSB’lere ve bölgemize doğrudan verdiğiniz yardım, destek ve katkılar için bölgem ve katılımcılarımız adına şükranlarımı sunarım. Hem zatıalinize hem de ekip arkadaşlarınıza her zaman hızlı bir şekilde ulaşarak taleplerimizi iletebiliyoruz. Belediyemizin bu kapsamdaki olumlu ve çözümleyici yaklaşımları sayesinde kentimizde önemli ilerlemeler sağlanmaktadır.”

Ankara İtfaiyesi’nin kullanımına verilecek köpük kulesi aracı ile yangınlara hızlı ve etkin şekilde müdahale edilebileceğini söyleyen Ardıç, “Ankara’nın sanayinin de başkenti olması yolundaki büyük adımlarında Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ile bölgemiz arasındaki mevcut iş birliği ve ortak proje çalışmalarının daha da geliştirilmesi hususunda göreve hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu ise , “Ankara Sanayi Odası 2 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimince Ankara İtfaiyemize verilen köpük kulesi aracı teşekkür ediyorum ayrıca Sayın Başkanımız Mansur Yavaş’a da itfaiyemize olan katkıları ve bakış açısı için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Törende son dönemde Ankara İtfaiyesi’nin yangın olaylarına müdahale yöntemlerine ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “300 kadar itfaiye erimizle kadromuzu zenginleştirdik. Şimdi 150 itfaiye eri alımı daha yapacağız” dedi.

 Başkent’teki organize sanayi bölgelerine her türlü desteği vermeye devam ettiklerini de vurgulayan Yavaş, şöyle konuştu:

“Bizler organize sanayilerde daha önce yapılan protokolleri yenileyerek hemen hemen tümünün altyapısına destekte bulunuyoruz. Çünkü buralarda açılacak her tesis, orada çalıştırılacak insana ekmek verecektir. Bu yönüyle de Ankara ekonomisi zenginleşecektir. Ben duyarlılık gösterip bu aracı Ankara Büyükşehir Belediyesine tahsis eden organize sanayi bölgemizin yöneticilerinin hepsine çok çok teşekkür ediyorum.”

Köpük Kulesi İtfaiye Aracı

ASO Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ertunç’un sahibi olduğu araç üstü ekipmanları üreten  Karba AŞ tarafından yapılan köpük kulesi itfaiye aracının özellikleri şöyle:

6000 litre su, 1000 litre köpük tanklı, 22 metre teleskopik uzanma mesafeli köpük kulesi. Teleskopik bomlar ucunda hidrolik katlanır bom monteli 3000 litre/dakika elektrikli monitöre ve kamera sistemine sahiptir. 4000 litre/dakika su pompası ve CAF (Köpük karıştırma) sistemi ile donatılmıştır.
 


ONLINE HİZMETLER