Asansör Sanayicilerinden Virüsle Mücadelede Birlik Çağrısı

   2020-03-31

Ankara Sanayi Odası Asansör Sanayii Meslek Komitesi, korona virüsü ile mücadele için birlik çağrısında bulundu. Bu süreçte yapılabilecekleri değerlendirmek için olağanüstü bir toplantı yapan Komite Üyeleri, daha sonra ortak bir açıklama yaptı.

Komitenin açıklaması şöyle:

“Ankara Sanayi Odası Asansör Sanayii Meslek Komitesi olarak, mesleğimizle ilgili bir açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.

Hemen her hastanede, yoğun bakım bölümlerinde ve diğer hizmet alanlarında olmazsa olmaz araçlardan biri de asansörlerdir. Günümüzde asansörler toplumumuz için bir lüks değil, önemli bir ihtiyaçtır. Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü dönemde bu ihtiyaç daha da önem kazanmıştır.

Mesleğimiz özelinde asansör arıza ve bakım hizmetlerini olabildiğince ve hatta daha hızlı ve dikkatli yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Covid 19 küresel salgınının ortadan kaldırılması ve bir takım hizmetlerin aksamadan yerine getirilebilmesi, sadece sağlıkçılarımızın değil, her meslek çalışanı ve toplumun her kesiminin özveri ve hassasiyetle davranmasıyla mümkündür.  

Dolayısıyla, Asansör Sanayicileri olarak sektörümüz ve ilgili bakanlıklarımızla bu mücadele içerisinde yer aldığımızı, hem halk sağlığının korunması, hem de sektörümüz ekonomisinin yaşaması için elimizden geleni yapacağımızı tüm komuoyuna ilan ediyor, meslek örgütlerimizi ve meslektaşlarımızı da bu hassasiyetle davranmaya çağırıyoruz.

Gelecek sağlıklı ve güzel günlere olan inancımızla saygılar sunuyoruz.

Ankara Sanayi Odası Asansör Sanayii Meslek Komitesi”