Ardıç ve Yavaş Kahramankazanlı Sanayicilerle Buluştu

   2023-01-20

Ankara Sanayi Odası ile Kahramankazan Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KASİAD) ortaklaşa düzenlediği “Sanayicilerle Değerlendirme Toplantısı” Kahramankazan’da yapıldı. 

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç ve KASİAD Başkanı Ökkeş Sultanoğlu, bölgede faaliyet gösteren sanayicileri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’u buluşturdu.

ASO Başkanı Seyit Ardıç, üretebilme kabiliyetinin Ankara’nın her bir bölgesine yayılmasında yerel yönetimlerin önemine dikkat çekti.

Ardıç, “Bu tür toplantıların sadece Kahramankazan özelinde değil, Ankara’nın tüm ilçelerinde yapılmasının üretebilme ve sanayileşme yeteneğinin kazanılmasında çok önemli olacağını düşünüyorum. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, tüm farklılıklarımızı bir kenara koyarak Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankara’mızı sanayinin de başkenti yapmak için taşın altına elini koyan herkes ile birlikte yürüyeceğiz” dedi. 

Sanayicilerin her zaman yanında olduğunu belirten Ardıç, sorunlarının çözümü konusunda da ilgili kamu kuruluşları ve tüm paydaşlarla birlikte hareket ettiklerini vurguladı. 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da üretilecek çözümlerin paydaşı olmak istediklerini ve bu süreçte hem Kahramankazan için hem de sanayiciler için ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerini vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise sanayicilerin sorun ve taleplerini dinledi. 
Yavaş konuşmasında, “Yetki sizde, bizde’ demeden ABB Meclisi’nden aldığımız kararla hemen hemen büyük organize sanayi bölgelerimizin tümünün asfaltını ve acil ihtiyaçlarını birlikte gerçekleştirdik” ifadesini kullandı. 
Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin üretimine katkı sağlamayı ve sanayicilere hizmet etmeyi zorunluluk olarak gördüklerini söyledi. 

Konuşmalardan sonra bölgede faaliyet gösteren sanayiciler, sorun ve taleplerini ABB Başkanı Yavaş ve Kahramankazan Belediye Başkanı Oğuz’a iletti. 
 


ONLINE HİZMETLER