Ankara Valisi Şahin, ASO Başkanı Özdebir’le Dinçsa İlaç Fabrikasını Ziyaret Etti

   2019-10-04

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’le birlikte Dinçsa İlaç Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Dinçsa İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Dinçer, Vali Şahin’e  ASO 1. OSB’de yer alan yeni üretim tesisleri hakkında bilgi verdi.  ATO Başkanı Gürsel Baran’ın da yer aldığı ziyarette, Vali Şahin ve beraberindekiler tesisin üretimle ilgili bölümlerini özel kıyafetler giyerek gezdi.

Ziyarette ilgili bilgi veren Dinçsa Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Dinçer, Vali Şahin’in ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. Tesisin Endüstri 4.0’a uygun dijital bir tesis olduğuna dikkat çeken Dinçer, “Sadece Ankara ve Türkiye’nin değil, dünyanın en modern tesislerinden birini kurduk. Proses süreçleri tamamen dijital olarak gerçekleşmektedir” dedi.

Vali Şahin’de böyle bir tesisin Türkiye’de ve özellikle Ankara’da olmasından dolayı büyük bir gurur duyduğunu ifade etti. Türk sanayicisinin çok başarılı işler yaptığını vurgulayan Şahin, Dinçsa’nın da bu başarılı örnekler arasında yer aldığını vurguladı. Türk girişimci ve sanayicisinden, özellikle ithal girdinin yoğun olduğu alanlarda yeni yatırımlar beklediğini de ifade eden Şahin, Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi ve dünyada hak ettiği yeri alabilmesinin ancak bu yolla mümkün olabileceğine dikkat çekti.