Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanı Abdul

   2012-04-25

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti.
 
 
ASO Başkanı Özdebir ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, Türkiye-Suriye arasındaki gerginliğin savaşa neden olmayacağı ve yaşanan süreç ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi isteklerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ilettiklerini söyledi. Özdebir, toplu sözleşme ve iş güvenliği yasaları ile ilgili endişelerini Gül'e ilettiklerini söyledi. OSB'ler hakkında da Cumhurbaşkanı Gül'e bilgi verdiklerini anlatan Özdebir, ''Havacılık ve uzay sanayii ihtisas OSB'si kurulacak. Odamız bu konuda görevlendirildi. Bu konularla ilgili bilgi verdik'' dedi. 
 
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a eşlik ettiği ABD gezisinde bu ülkedeki yatırımcılara yeni teşvik paketini anlattıklarını kaydeden Özdebir, ''Oradaki yatırımcılar, hep Türkiye-Suriye ilişkisini ve yaşananlardan duydukları endişeleri dile getirdiler. Bu konuda kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi yani Türkiye ile Suriye arasında savaş ihtimalinin olmayacağı, geçici bir süreç olduğunun duyurulmasını kendilerinden istedik'' diye konuştu.

ONLINE HİZMETLER