AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALLERİ İHALE ŞARTLARI SEMİNERİ

    11 Aralık 2019

İşareti : 05/5000-3624
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz;

2010’da Ülkemiz ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan hükümetlerarası anlaşmayla Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin kurulmasına yönelik çalışmalar başlamış, santralin birinci ünitesi için Nisan 2018’de İnşaat Lisansı alınmasıyla inşaat faaliyetleri hızlanmıştır. İlaveten 26 Ağustos 2019 tarihinde ikinci ünitesi için de İnşaat Lisansı alınmıştır.

2019’daki gelişmeler sonucunda bir Türk şirketi ile bir Rus şirketinin ortak kurduğu konsorsiyum (Titan2-IC İçtaş JV) santralin ana yüklenicisi olmuştur. Bu kapsamda Türk şirketinin de Projeye dahil olması ile yerli tedarik konusunda daha aktif çalışma imkânı doğmuştur. Diğer yandan santralin inşasına yönelik ihaleler Akkuyu Nükleer A.Ş. ile ana yüklenici (Titan2-IC İçtaş JV) tarafından Rosatom kurallarına göre düzenlenmektedir. Türk tedarikçilerin Proje ve ihale kuralları ile ilgili bilgilendirilmesi ve ana yüklenici ile tanıştırılması büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda 23 Aralık 2019, Pazartesi günü Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonu’nda bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Toplantıya ilişkin detayları katılımınız için bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Kayıt Koşulları:

Toplantıya katılım ücretsizdir. Toplantıya katılmak isteyenlerin www.aso.org.tr internet adresi üzerinden en geç 20.12.2019 tarihine kadar kayıt yapmaları gereklidir.

Kayıt için tıklayınız.

Toplantı Tarihi, Yeri ve Saati:

Toplantı, 23 Aralık 2019, Pazartesi günü ASO Zafer Çağlayan Meclis Salonunda (Atatürk Bulvarı No.193 Kavaklıdere Ankara) 13.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Otopark imkanı yoktur.

Program için tıklayınız.

Bakanlık açıklamaları için tıklayınız.