33 ASO Üyesi İlk 500 İçinde

   2022-06-01

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında Ankara Sanayi Odası Üyesi 33 sanayi kuruluşu yer aldı. İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen ve 2021 yılı verileriyle oluşturulan 500 büyük listesinde yer alan 33 sanayi kuruluşu Ankara’yı gururlandırdı.

6 savunma sanayi şirketinin de yer aldığı Ankara firmaları, üretim alanlarıyla yüksek teknoloji üretme kapasitelerini bir kez daha ortaya koydu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, daralan piyasa koşullarına rağmen 33 ASO üyesinin ilk 500 içinde yer almasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Özdebir, listede yer alan tüm firmaları kutladı ve ASO üyelerinin üretim alanlarıyla Ankara’nın yüksek teknoloji üretme kapasitesini net bir biçimde gösterdiğini söyledi. Özdebir, “Hem verimlilik hem 4. Sanayi devrimi anlamında büyük bir dönüşüm içinde olan Ankara, ‘Başkentin Sanayiinden, sanayinin başkentine’ hedefine adım adım ilerlemektedir” diye konuştu. 

Özdebir, “Önümüzdeki yıllarda Ankaralı sanayicilerin ihracat performansları, dijitalleşme ve inovasyonla daha hızlı gelişerek, listede daha fazla firma ile yer alacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
 


ONLINE HİZMETLER