Yurtdışı Proje İhale Ve İş İlanı On-Line Kayıt Duyuru Sistemi - Ankara Sanayi Odası

Yurtdışı Proje İhale Ve İş İlanı On-Line Kayıt Duyuru Sistemi

    10 Eylül 2012

Tarihi  : 10.09.2012
İşareti : 05/5000-2835
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda; yabancı ülkelerdeki müteahhitlik ve teknik müşavirlik projelerine ait iş ve ihale duyuruları Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışı teşkilatınca firmalarımıza duyurulmak üzere sektör kuruluşlarına yazı ve/veya elektronik posta yolu ile bildirildiği ifade edilemktedir.
Söz konusu sürecin yol açtığı vakit kaybı dikkate alınarak, firmalarımızın yurt dışı iş ve ihale duyurularını hızla takibi için internet üzerinden işleyecek bir yurt dışı ihale kayıt ve duyuru sistemi oluşturulduğu belirtilmektedir.
 
Bundan böyle, Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışı teşkilatınca derlenen müteahhitlik ve teknik müşavirlik projelerine ait iş ve ihale duyuruları, Ekonomi Bakanlığı’nın web sayfasına (www.ekonomi.gov.tr – Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri – Site üyeliği) üye olan firmaların erişimine açıldığı ifade edilmektedir. Söz konusu sayfaya üyelik aynı zamanda hedef pazar olarak görülen ülkelerin müteahhitlik sektörlerini tanıtmak amacıyla hazırlanan güncel bilgi notlarına da erişim sağlandığı bildirilmektedir. Ayrıca, söz konusu sayfaya üye olan firmalardan isteyenlerin İsim ve uzmanlaştıkları sektörler Ekonomi Bakanlığı’nın web sayfasından İngilizce olarak duyurulacağı belirtilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası