Yüksek Gerilim Meslek Standartları - Ankara Sanayi Odası

Yüksek Gerilim Meslek Standartları

    13 Temmuz 2012

Tarihi :  13.07.2012
 İşareti : 
8/5000
 İrtibat : Tel:2670000 Fax:2670009 s.a.sener@metes.org.tr / c.soyler@metes.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Ankara Sanayi Odası 1.Organize Sanayi Bölgesi  (ASO 1.OSB) Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile imzalanan protokol gereği CNC Programcısı Meslek Standartları hazırlanması hususunda yetkilendirilmiştir.
 
Bu kapsamda, ASO 1.OSB tarafından hazırlanan Yüksek Gerilim Kablo Aksesuarları Montajcısı (Seviye 4), Yüksek Gerilim Test Elemanı (Seviye 4), Yüksek Gerilim Test Elemanı (Seviye 5),  meslek standartlarına ilişkin çalışmalar tamamlanmıştır.
 
İlgili tarafların (Kamu kurumları, işçi, işveren ve meslek kuruluşları, sınav ve belgelendirme kuruluşları vb.) görüş ve önerileri doğrultusunda taslak standartların kalite ve kabul edilebilirliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.
 
İlgili meslekler için hazırlanan taslak meslek standartlarına ve bu standartlara ilişkin “Görüş Bildirim Formları”na aşağıdaki linkden ulaşılabilmektedir.
 
Taslak standartlara ilişkin görüş ve önerilerinizi, en geç 06 Ağustos 2012 tarihine kadar s.a.sener@metes.org.tr / c.soyler@metes.org.tr adreslerine göndermeniz hususunu bilgilerinize sunarız.    
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası