Yol ve Turizm Projeleri Hk. - Ankara Sanayi Odası

Yol ve Turizm Projeleri Hk.

    19 Ocak 2011

Tarihi     : 19.01.2011
İşareti    : 03/5000-190
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Muskat Ticaret Müşavirliği’nin yazısına atfen, ülke gündeminde yer alan yol ve turizm projeleri hakkında bilgi verilmektedir.
 
Yazıda devamla, Muskat’a 25 km. Uzaklıkta olduğu belirtilen Bander Al Khyran bölgesinin turizm projeleri ile geliştirilmesi teminen Turizm Bakanlığı’nın çeşitli aktiviteleri ve konaklama tesislerini içeren bir plan yaptığı, özellikle bölgenin temizliği ve sakinliği dikkate alınarak su sporlarının geliştirebileceği, dalgıçlar için ilgi çekici bir bölge olduğu ancak daha iyi imkanlar sunan tesislere ihtiyaç duyulduğu; ayrıca Nizwa-Thumriat yolunun 750 km. Uzunluğundaki Adam-Thumrait bölümünün genişletilmesi projesi için uluslararası müşavirlik firmalarının ihaleye davet edildiği, tekliflerin 02.02.2011 tarihinde açılacağı, yol projesinin hazırlanmasının 5-6 ay sürebileceği, daha sonra İhale Kurulu tarafından yapım için ihalenin açılacağı iletilmektedir.
 
Konuya ilişkin Oman basınına yansıyan haber metinlerine http://tobb.org.tr/DEID/Sayfalar/Anasayfa.aspx adresli web sitesindeki “Diğer duyurular” başlığı altında ulaşılabilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası