“Yeşil Enerji/Yenilebilir Enerji” - Ankara Sanayi Odası

“Yeşil Enerji/Yenilebilir Enerji”

Tarihi     : 11.05.2009
İşareti    : 5/5000 – 1880
Yanıt      : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCI)’den alınan bir yazıya atfen, TACCI ile Manhattan Ticaret Odası (MCC)’nin 2009 yılı içerisinde ortak çalışmalar yürütme kararı aldığı ve bu doğrultudaki sektörel toplantılarından ilkinin Türkiye’deki güçlü potansiyel de dikkate alınarak ABD ekonomisinin gelecekteki yüzü olarak belirledikleri “Yeşil Enerji/Yenilebilir Enerji” konusunda düzenleneceği belirtilmektedir.

Türk-Amerikan şirketleri arasında işbirliği ortamının kurulması ve Türkiye’den katılacak firmaların ABD’deki açılımına destek olunmasını amaçlayan “Yenilebilir Enerji: Türkiye ve ABD’de Güneş, Rüzgar, Jeotermal ve Hidro Enerji Fırsatları” konusundaki sektörel toplantının, 20 Mayıs 2009 tarihinde, saat 7:45 – 12:00 arasında New York’da Levin Enstitüsü’nde gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılımın ücretli olduğu, TACCI üyeleri için 30 ABD Doları, üye olmayanlar için ise 40 ABD Doları olduğu belirtilmektedir.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin kayıt yaptırmak üzere TACCI veya Manhattan Ticaret Odası ile iletişime geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası