Yenilikçi Ankara Proje Pazarı - Ankara Sanayi Odası

Yenilikçi Ankara Proje Pazarı

    20 Kasım 2012

Tarihi  : 20.11.2012
İşareti : 05/5000-3525
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Ankara Kalkınma Ajansı’ndan alınan bir yazıda, “Ankara’yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek stratejilerin geliştirilmesinde öncü olmak” vizyonuyla hareket eden Ankara Kalkınma Ajansı 2012 yılı Aralık ayı ikinci veya üçüncü haftası ATO Kongre Merkezi Congresium’da “2.Yenilikçi Ankara Proje Pazarı” etkinliği düzenleneceği belirtmektedir.
 
Geçen yıl Ankara Kalkınma Ajansı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde 17 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen “1. Yenilikçi Ankara Proje Pazarı” etkinliği Bilim, Sanat ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl, TOBB Başkanvekili ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile 700’e yakın yetkili, işadamı, akademisyen ve davetlinin katılımı ile gerçekleştirildiği belirtilmektedir. Söz konusu etkinlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanmakta olan Teknogirişim Destekleri Kapsamında Ankara ili içerisinde desteklenen yüze yakın girişimci, projelerini ve kurdukları işlerde geldikleri aşamaları katılımcılara anlatma fırsatı bulunduğu da belirtilmektedir.
 
Bu sene Ankara Kalkınma Ajansı Tarafından düzenlenecek söz konusu etkinlikte, Teknogirişim desteği almış girişimcilerin yanı sıra Ankara Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Turizm Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanmış olan projeler de kendilerine yer bulacağı ifade edilmektedir. Bu etkinlik Proje sahipler; kendilerini, iş fikirlerini, şirketlerini; yerli ve yabancı yatırımcılara, TOBB, ATO ve ASO üyesi kurum/kuruluşlara tanıtma imkanı bulacağı, ayrıca proje pazarı etkinliği ile iç içe olmak üzere proje sahipleri kendi iş sahalarıyla ilgili arzu ettikleri ulusal ölçekli firmalarla ve kişilerle ikili görüşmelerde bulunma imkanı bulacakları belirtilmektedir.  Ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarının da davet edileceği etkinlikte, proje sahipleri firmalara 5 ayrı katagoride yapılacak değerlendirmeyle “Proje Ödülleri” verileceği ifade edilmektedir.
 
Ankara Kalkınma Ajansı 2011 yılı Mali Destek Programı Kapsamında desteklenen projelerin sergilenmesi için etkinliğe katılım ücretsiz olup, ana masraflar Ankara Kalkınma Ajansı tarafından karşılacağı belirtilmektedir.Organizasyona ilişkin hazırlıkların tamamlanabilmesi için 30 Kasım 2012 Pazartesi günü 17.00’a kadar ekteki formun doldurularak “obuyuk@ankaraka.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası