Yeni Kabineyi Kutlayan Özdebir:
“Yeni Bir Başarı Hikayesi Yazma Vakti Geldi”

    10 Temmuz 2018

Yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dün akşam açıklanan yeni kabineye başarılar dileyen ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Türkiye önemli bir eşiği aştı. Yeni bir başarı hikayesi yazma vakti geldi” dedi.

Dün hem TBMM’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin törenini izleyen, hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçiş Törenine katılan Özdebir, “Hem ülkem hem de kendi adıma, Türkiye’nin bu önemli anlarına tanıklık etmenin gururunu yaşıyorum. İnanıyorum ki yeni dönemde ülkemiz için herşey güzel olacak” diye konuştu.

Yeni kabinenin oluşumuyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli bir mesaj verdiğini de vurgulayan Özdebir, “Bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 16 bakandan oluşan kabine, kamuda bir tasarruf anlayışının işareti gibi duruyor. Birbiriyle ilgili bakanlıkların birleştirilmesiyle aynı zamanda dinamik bir yapı da elde edildiğini düşünüyorum. Özellikle Ekonomi ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın birleştirilmesi yerinde olmuştur” dedi.

Kabinede iş dünyasını yakından tanıyan isimlere yer verilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu da dile getiren Özdebir, “Yeni kabine ve daha hızlı karar alıp uygulayabileceğimiz bu sistemle erkler birbirinden ayrılacak, işler daha hızlı yürüyecek” diye konuştu.  “Artık kaybedecek zamanımız yok. Süratle Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak reformlara ve özellikle ekonomiye odaklanmamız gerekiyor” diyen Özdebir, görevi bırakacak bakanlara da bugüne kadar ki hizmetleri için teşekkür etti.