WordPress Tema – Tema Fabrika - Ankara Sanayi Odası

WordPress Tema – Tema Fabrika

    27 Ocak 2014

   WordPress ne demektir? diyerek anlatmaya başlayalım. Genellikle internet kullanıcılarının bildiği, aşına olduğu ya da internet diyerek alanı daraltmak yerine, web kullanıcılarının, web tasarımcılarının en çok duyduğu, kullanışlı ve özellik bakımından basit olan bir yazılımdır. Genellikle PHP tabanlı bir yazılımdır. Ve kullanışlı temalar ekleyerek internette gezintiyi daha da  zevkli hale getirmek üzere oluşturulan bir yazılımdır.

                Özellikle şunu belirtmek isterim ki; biz internet kullanıcıları genellikle girdiğimiz forum, web sayfası gibi sitelerin temalarının çok güzel, kullanışlı olmasını isteriz ya da bekleriz. Ama ne yazık ki çoğu temalar istediğimiz gibi değil de çok basit ve bir çok sorunu olan temalardan oluşuyor. Çoğu internet sayfasında bu temalar var zaten fakat ; Güvenilir , işini düzgün yapan ve yaptığı işin hakkını veren bir firmaya ihtiyaç duyarız. Bu yazdığım özellikleri doğru yerine getiren Temafabrika firmasına ayrıyeten teşekkürlerimi hem sizin hem de kendi adıma sunmak isterim. Gerçekten araştırma yaptığınızda bu konu hakkında bu firmanın çalışanlarının, emek verenlerinin işlerini gerçekten hakkını vererek yaptıklarını göreceksiniz. Az önce yukarıda temaların çok basit olduğu şekil ve kullanış yönlerinden de kötü olduğunu söylemiştim. Temanın ne önemi var diyenleriniz olabilir. O durumu da şöyle özetleyeyim; her internet kullanıcısı girdiği sitenin kullanışlı, özellikli ve görüntü açısından da güzel olmasını ister. WordPress tema ise; Bu saydığım özelliklerin aynısı ve tabi ki temafabrika firması olarak yapılırsa gayet kullanıcının istediği düzeye ulaşıyor, memnuniyet derecesini üst düzeye taşıyor.
                Günümüzde her firmanın, kuruluşun internet sitesi olma zorunluluğu geldiğinden bu yana bu yazılıma olan ilgi gün geçtikçe artıyor ve daha da güzel temalar ortaya çıkmakta gecikmiyor. Ve bu internet sitesi açma zorunluluğu olan ya da kendini tanıtmak amacıyla internet sitesi açanlar bu işi yapanlara yöneliyor. Yani bu zorluk büyük bir pazar ortaya çıkarıyor. Ve her firma bu işi güzel biçimde yapmak için kıyasıya yarışıyorlar. Pazardan pay alabilmek için daha da güzel işler yapma zorunluluğu oluyor tabi ki de. Ve böyle olması halin müşteriyi haliyle memnun ediyor. Sadece bu işi yapan firmaların kendilerini tanıtması kalıyor. Tabi ki bu yazılım daha çok ticaret işletmelerinin dikkatini çekiyor. Çünkü hem kullanışlı hem kolay ve temalarla birlikte daha da kullanılası bir hale geliyor. Ve bunlardan ziyade uygun maliyetli olması daha da önem kazanıyor. Her kuruluş, işletme fayda maliyeti yüksek olan ve ücreti düşük olanı şeçer. Temafabrika firması da hem bu işletmelerin bu sağladığı faydayı en üst seviyeye çıkarmak hem de uygun maliyetle herkese ulaşmayı öncelikli hedefleri haline getiriyor. Yaptıkları wordpress temaları ise bunların zaten bir göstergesi. Bu firma gerçekten işini en doğru en güzel halde yapan ve her kullanıcının, işletmenin isteğine göre de tema yapabilen bir firma olması da ayrı bir güzel düşüncedir. Çoğu firmalar hazır temalarla müşteriye ulaşma gayesinde iken temafabrika firmasının müşteri odaklı müşterinin isteğine göre üretim yapması zaten piyasada ki en iyi firma olduğunun açık bir göstergesidir. Kendine güvenen her işi istenildiği gibi yapan bir kadroya ve iş azmine sahip olmaları gerekir ki yukarı da belirttiğim gibi isteğe göre ürün sağlamaları bunun gayet de bir numaralı göstergesidir.