VOC TEST MERKEZİ KAPANIŞ TOPLANTISI - Ankara Sanayi Odası

VOC TEST MERKEZİ KAPANIŞ TOPLANTISI

    21 Eylül 2017

İşareti : 05/5000-2431
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfından (MEKSA) Odamıza iletilen yazıda; MEKSA Vakfının VOCTEST II Hibe programı kapsamında AHŞAP SEKTÖRÜNDE VOC-TEST MERKEZİ adlı projenin hibe faydalanıcısı kurumu statüsünde olduğu bilgisi verilmektedir.

Proje çerçevesinde Meksa Vakfı tarafından “Ağaç İşleri, Kağıt ve Kağıt Ürünleri ” sektöründe 6 meslek dalında (Mobilya İmalatçısı Seviye 3-4-5 ve Mobilya Döşemeci seviye 3-4-5) ulusal yeterliliklerin hazırlandığı ve MYK WEB sitesinde yayınlandığı belirtilmektedir. Yapılan denetimler sonucu TÜRKAK tarafından akreditasyon kapsamına eklenmiş olan ilgili mesleklerin MYK denetimleri sonucunda yetkilendirme kapsamına alınmasının da beklendiği vurgulanmaktadır.

2014 yılı SGK verilerine göre; imalat sanayi içinde 20.867 işletme ile dördüncü, yarattığı 165.118 kişilik istihdam ile yedinci sırada yer alan mobilya sektöründe, belgeli eleman eksikliği sorununa çözüm bulmak için yürütülen proje çıktılarının yapılacak kapanış toplantısıyla paylaşılmak istendiği iletilmektedir.

Ankara ATAKÖŞK Otel’de 27.09.2017 Çarşamba günü düzenlenecek olan kapanış toplantısının gündeminin daha sonra paylaşılacağı, katılım durumunun 25.09.2017 pazartesi gününe kadar meksa@meksa.org.tr adresine bildirilmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

 

Ek:Voctest merkezi kapanış toplantısı-davetiye