V. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu - Ankara Sanayi Odası

V. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu

    26 Nisan 2012

Tarihi  : 26.04.2012
İşareti : 05/5000-1465
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, 22 – 24 Mayıs 2012 tarihlerinde Kazakistan’ın başkenti Astana’da V. Astana Ekonomi Forumu düzenleneceği ifade edilmektedir. Kazakistan Devlet Başkanı Sayın Nursutan Nazarbayev’in inisiyatifi ile kurulan ve kendisinin halen Fahri Başkanı olduğu “Avrasya Bilim İnsanları Ekonomi Kulübü” ve Kazakistan Cumhuriyeti Hükümetinin ortak organizasyonunda gerçekleştirilen etkinliğin birçok ulusal ve uluslararası kuruluş tarafından desteklendiği belirtilmektedir.
 
Geleneksel olarak her sene yapılmaya başlanan Astana Ekonomi Forumu, aralarında çok uluslu şirketlerin ve bankacılık – finans kurumlarının üst düzey yöneticileri, çok sayıda ülkenin devlet ve hükümet yetkilileri, uluslararası kuruluş temsilcileri, Nobel ödüllü bilim insanları ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan seçkin katılımcı kitlesini bir araya getirdiği, yeni iş bağlantıları kurmak, mevcut iletişim ağını genişletmek ve kendi firmasının/ kurumunun tanıtımını yapmak açısından önemli imkanlar sağlayan Astana Ekonomi Forumu’na birçok ülkeden binlerce katılımcı iştirak ettiği ifade edilmektedir. Bu çerçevede, etkinliğin yeni işbirliği ilişkilerinin tesisi açısından önemli bir platform olduğu belirtilmektedir.
 
V. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu’nun programı ve katılımcı listesi sürekli güncellenmekte olup, söz konusu bilgilere organizasyonun internet sitesinden (http://www.aef.kz/en/) ulaşılabileceği belirtilmektedir.
 
Etkinliğe katılmak için internet sitesinden kayıt işleminin yapılması gerektiği, kaydını eksiksiz yapan katılımcılar kendi kişisel sayfaları üzerinden diğer katılımcılarla iletişim kurabileceği, iştirak etmek istedikleri oturumu seçebilecekleri  ve diğer işlemleri yapabilecekleri bildirilmektedir. Arzu eden katılımcılara indirimli konaklama imkanı sağlanacağı ifade edilmektedir.
 
Foruma standart koşullarda katılım ücretsiz olup, ayrıca, kişiye özel hizmetler içeren katılım paketlerinin belli ücret karşılığında satın alınabildiği belirtilmektedir.
 
Astana’ya ulaşım ve uçak billetlerinin temin edilmesi ile ilgili işlemlerin katılımcılar tarafından gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Bahse konu etkinlik konusunda ayrıntılı bilgi için DEİK’e (Elnur Osmanov, Tel: 0212 339 50 67, E-mail: eosmanov@deik.org.tr) başvurmanız hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası