ÜSİMP ULUSAL PATENT FUARI’17 - Ankara Sanayi Odası

ÜSİMP ULUSAL PATENT FUARI’17

    31 Ekim 2017


İşareti : 05/5000-2902
İrtibat : dim@aso.org.tr
İlgili Kişi: Valerie Mack (valerie.mack@aso.org.tr)
Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Finlandiya bağımsızlığının 100. yılı vesilesiyle, Team Finland Türkiye tarafından Türkiye Tasarım Haftası kapsamında 09 Kasım 2017 Perşembe günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Finlandiya Günü”nün düzenleneceği belirtilmektedir.

Üniversitelerde üretilen teknolojilerin yerli/yabancı girişimcilere ve sanayicilere tanıtmak, özellikle yerli sanayimizin teknoloji tabanlı rekabet anlayışının geliştirilmesine hizmet amacıyla 2015 yılından bu yana ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı düzenlenmektedir.


2017 yılı ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, 6 – 7 Kasım tarihlerinde, İstanbul’da Harbiye Askeri Müze’de “Üniversite Patentleri Ar-Ge Merkezleri ile Buluşuyor” teması ile yapılacak ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile Sanayi Ar-Ge Merkezlerinin patentleri /ürünleri ve Ar-Ge / İnovasyon çalışmaları sergilenecektir.


Söz konusu Fuara sanayi Ar-Ge yöneticileri ve uzmanları, yeni teknoloji arayışındaki firmalar, girişimciler, yerli teknoloji arayan yatırımcılar, üniversitelerin yöneticileri, araştırmacıları ve öğrencileri, Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri ve uzmanları, Kuluçka Merkezi yöneticileri ve uzmanları, Teknopark yöneticileri ve uzmanları, patent vekilleri ve uzmanlarının iştiraki beklenmekte olup katılım ücretsizdir.


24 Teknoloji Transfer Ofisi ve 4 Ar-Ge Merkezinin katılım sağlayacağı ve yaklaşık 135 buluşun sergileneceği Fuarla ilgilenen üyelerimiz, patentleri incelemek için http://usimppatentfuari.org.tr/ikili-gorusmeler-b2b/ ve katılımcıları görebilmek için http://usimppatentfuari.org.tr/tumkatilimcilar/ adresinden gerekli bilgilere ulaşabilmektedir. Ayrıca B2B (ikili) görüşmeler için de http://usimppatentfuari.org.tr/kayit/ adresinden kayıt olunarak, randevu talep edilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası