ÜSİMP ULUSAL PATENT FUARI VE KONGRESİ - Ankara Sanayi Odası

ÜSİMP ULUSAL PATENT FUARI VE KONGRESİ

    12 Ekim 2018

İşareti : 05/5000-2565
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), üniversitelerde üretilen yeni teknolojilerin topluma aktarılmasını teşvik etmek ve sanayi sektörünün, üniversiteler ile etkin bir işbirliği içinde olan, teknoloji tabanlı ve rekabet gücü yüksek bir yapıya dönüştürülmesi amacı ile 2007 yılında kurulmuştur.

ÜSİMP, 2015 yılında üyesi olan TTO’ların katkıları ile ulusal çapta düzenlenen ilk Patent Fuar’ını 11-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul Askeri Müzesi’nde, Üniversite buluşlarını / patentlerini sanayi sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtmak amacı ile düzenlemiştir. ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı 2016 yılında yine İstanbul Askeri Müze’de 7-8 Kasım 2016 tarihleri arasında “Üniversite Patentleri Sanayi ile Buluşuyor” teması ile gerçekleştirilmiştir. 2017 yılında da organizasyonumuz “Üniversitelerin Patentleri AR-GE Merkezleri ile Buluşuyor” teması ile 6-7 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenmiştir.

Üniversitelerde ve sanayi Ar-Ge merkezlerinde üretilen teknolojilere dayanarak patent başvurusu yapılmış ve / veya tescil alınmış patentlerin sergilendiği ve potansiyel yerli ve yabancı girişimcilere tanıtıldığı bu etkinlikler ciddi bir farkındalık yarattığı gibi sektör temsilcilerine de olası işbirlikleri ve yatırım olasılıkları açısından farklı bir bakış açısı getirmektedir.

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi 2018 yılında 14 – 15 Kasım 2018 tarihlerinde, önceki yıllarda olduğu gibi, İstanbul’da Harbiye Askeri Müze’de gerçekleşecektir.

2018 yılında düzenlenecek olan organizasyonumuz geçen yıllardan farklı olarak Kongre ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir. ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi 2018’de Teknoloji Transfer Ofislerinin patent portföylerini sunmalarına imkan tanımak ve Sanayi Ar-Ge merkezlerinin de patentlerini /ürünlerini ve Ar-Ge / İnovasyon çalışmalarını sergilemelerine de fırsat verilecektir. Ayrıca, TTO’lar aracılığı ile Ar-Ge Merkezi yöneticileri, TTO’lar ve akademisyenler ile ilgi alanları ve uzmanlıklarına göre randevulaşıp olası işbirlikleri için ikili görüşmeler yapabileceklerdir.

Söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimiz 19 Ekim 2018 tarihine kadar Odamızın Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (E-posta:dim@aso.org.tr, Tel: 417 12 00/ 1211) taleplerine iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası