Ürdün Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Ürdün Ticaret Heyeti

    14 Nisan 2014

Tarih: 14.04.2014                                     
İşareti: 05/5000-1245 
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde Ürdün’e yönelik bir ticaret heyeti programı gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir. Heyet ziyareti kapsamında, Ürdün’deki (özellikle Akabe’deki) yatırım imkanlarının Türk işadamlarımıza yerinde tanıtılmasının planlandığı ifade edilmektedir.
 
Yazıda devamla, söz konusu ticaret heyeti organizasyonu ile eş zamanlı olarak, Türkiye-Ürdün Ortaklık Konseyi I. Dönem Toplantısının Sayın Bakan Nihat Zeybekçi ile Ürdün Sanayi Ticaret ve Tedarik Bakanı Dr. Hatem Halawani’nin eşbaşkanlıklannda Amman’da gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Bu kapsamda, başta mobilya, yapı malzemeleri, yat ve tekne üretimi ve lojistik sektörleri olmak üzere Ürdün’de yatırım yapmak isteyen firmalarımızın söz konusu ziyarete katılım sağlamalarını teminen 15 Nisan 2014 tarihi mesai bitimine kadar ydyatirim@ekonomi.gov.tr adresine bildirim yapmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası