UMEM’İN ÇUBUK BÖLGESİ İLK MEZUNLARI SERTİFİKALARINI ALDILAR - Ankara Sanayi Odası

UMEM’İN ÇUBUK BÖLGESİ İLK MEZUNLARI SERTİFİKALARINI ALDILAR

    25 Haziran 2012

UMEM’İN ÇUBUK BÖLGESİ İLK MEZUNLARI SERTİFİKALARINI ALDILAR
 
 
BU EĞİTİMİ BİTİRENLERİN İŞİ HAZIR
 
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM)  projesi  kapsamında Çubuk bölgesinde kurslara katılıp mezun olan ilk kursiyerler sertifikalarını aldılar. Kursiyerlerin tamamı Çubuk Bölgesi’ndeki fabrikalarda istihdam edilecekler.
 
Ankara Bölgesinde Ankara Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde yürütülen   UMEM kurslarından mezun olan kursiyerlere sertifikaları    Çubuk Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen törenle verildi.   Kursiyerlere sertifikalarını  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir verdi. 
 
Sertifika törenine, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve  çok sayıda kursiyer  ile kursiyer velileri katıldı. 
 
UMEM Beceri 10 kapsamında  Çubuk  Endüstri Meslek Lisesi’nde,   gazaltı kaynakçılığı, doğalgaz tesisatı ve mobilya imalatı olmak üzere üç meslek dalında  45 kursiyer alındı.  2 aylık eğitim sonucunda  39 kursiyer eğitimlerini başarıyla tamamladı.  
 
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, meslek lisesine gitme kararı veren öğrencileri  ve velilerini tebrik ettiğini söyleyerek, ‘’Bu eğitimle beraber  hüner sahibi,   becerisi olan, başkalarından farklı özelliği olan, elinden iş gelen insanlar olacaksız’’ dedi. Nitelikli bir işgücüne sahip olmadan küresel ölçekte rekabet edilemeyeceğini, ekonomide verimlilik artışının sağlanamayacağını ve gelir düzeyinin yükseltilemeyeceğini belirten Özdebir, mesleki eğitimin iş gücünün niteliğini yükseltmek için en önemli araç olduğunu söyledi.  Özdebir, bu kurslardan mezun olan kursiyerlerin tamamının Çubuk bölgesindeki fabrikalarda istihdam edileceğini de vurgulayarak, işsizlerin bu kurslara olan ilgisizliğinden,deyakındı.