Uluslararası Mühendislik Forumu - Ankara Sanayi Odası

Uluslararası Mühendislik Forumu

    3 Kasım 2014

Tarih: 03.11.2014 
İşareti:05/5000-3191
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi ve FCIC (İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) işbirliğinde,      28-29 Kasım 2014 tarihlerinde, “DEİK – FCIC International Engineering Forum” toplantısının Grand Hyatt İstanbul Oteli’nde gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımlarının öngörüldüğü söz konusu toplantının ana başlığı PPP (Kamu Özel Ortaklığı) projeleri olup modelin teknik müşavirlik çatısı altında inşaat, sağlık ve turizm sektörlerindeki izdüşümlerinin inceleneceği ifade edilmektedir.

Türkiye’nin büyüyen teknik müşavirlik sektörünün uluslararası platformlarda tanıtılması ve Türk firmalarının yurtdışında daha etkin faaliyet gösterebilmesi amacıyla kurulan DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantıya 28 farklı ülkeden 50’yi aşkın firmanın katılacağı, bu firmalarla işbirliği olanaklarının yaratılacağı 2 gün sürecek bir platform sağlanacağı belirtilmektedir.

Küresel finans krizinin ardından ön plana çıkan PPP modelinin, sektörün önde gelen tecrübeli firmaları ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Afrika Kalkınma Bankası gibi uluslararası organizasyonlar tarafından ele alınacağı panellerde, modelin yapısı, kritik özellikleri, ihale süreçlerinin  analiz edileceği ifade edilmektedir.

Toplantıya katılım ücreti 150 Avro olup DEİK üyelerine ücretsizdir. Söz konusu toplantıya katılmak isteyen firmaları linkte yer alan formu doldurarak, 17 Kasım 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar kayıt olmaları gerekmektedir.Kısıtlı katılımla gerçekleşecek toplantıda başvuru sırası dikkate alınacaktır.Program ve ayrıntılı bilgi, www.fdief2014.com sitesinde yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası