Uluslararası Fırıncılık/Unlu Mamüller Endüstrisi Fuarı - Ankara Sanayi Odası

Uluslararası Fırıncılık/Unlu Mamüller Endüstrisi Fuarı

    20 Ağustos 2013

Tarih: 20.08.2013
İşareti: 05/5000-2983
 
Sayın Üyemiz,
 
A.B.D. Ticaret Ataşeliği’nden alınan bir yazıda, Ataşeliğin, 6-9 Ekim 2013 tarihleri arasında, Las Vegas’ta 800’ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan International Baking Industry Exposition – Uluslararası Fırıncılık/Unlu Mamüller Endüstrisi Fuarı’na (IBIE 2013) Türk işadamlarından oluşan resmi bir ticaret heyetini götüreceği iletilmektir.
 
Amerika’da sektördeki en büyük fuar olan IBIE 2013’ün, her üç yılda bir American Fırıncılar Birliği (American Bakers Association), Fırıncılık Ekipman Üreticileri ve Birlikleri (Bakery Equipment Manufacturers & Allieds) ile Amerikan Perakendeci Fırıncılar Birliği (Retail Bakers of America) tarafından düzenlenmekte olduğu, 800’ün üzerinde firma ve 25 bine yakın profesyonel katılımcıya ev sahipliği yaptığı bildirilmektedir. Toptan veya perakende unlu mamüller üretimi yapan profesyonellere yönelik en son ekipman, malzeme ve tedarik çözümlerinin sunulacağı fuar süresince ayrıca uluslararası uzmanlar tarafından 150’nin üzerinde eğitim seminerlerinin yapılacağı belirtilmektedir.
 
ABD Ticaret Ataşeliğinin, IBIE 2013’ü ziyaret edecek olan Türk heyetine çeşitli ayrıcalıklar sunacağı ve bu ayrıcalıklar arasında, ABD Ticaret Bakanlığı yetkililerince düzenlenen özel toplantı ve resepsiyonlara katılım, tedarikçi Amerikan firmalarıyla birebir görüşme organizasyonu, $125 değerindeki fuar giriş ücretinden muafiyet, fuarda yer alan Uluslararası İş Merkezi’ne ve VIP salonuna sınırsız giriş ve kullanım hakkı, tercüman desteği, yolculuk öncesi brifing ve fuar organizatörlerinden delegasyona özel fuar turunun yer aldığı iletilmektedir.
 
Resmi web sitesi http://ibie2013.org/  olan fuara katılmak isteyen üyelerimizin, 13 Eylül 2013 tarihine kadar, ABD İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği’nden Perim Akgüner ile bağlantıya geçmeleri (Tel: 0-212-335 9197, E-posta:  perim.akguner@trade.gov ) hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası