Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Fonlarına Yönelik Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi hk. - Ankara Sanayi Odası

Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Fonlarına Yönelik Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi hk.

Tarihi     : 13.11.2009
İşareti    : 5/5000 – 3941
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz,  
 
İstanbul Ticaret Odası’ndan alınan bir yazıda, AB kaynaklı ARGE fonlarına yönelik KOBİ’ler  ve daha büyük ölçekli firmalar  için proje üretme kapasitelerinin arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla 7-8-9 Aralık 2009 tarihlerinde İstanbul Ticaret Odası binasında 09:30-17:30 saatleri arasında “Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Fonlarına Yönelik Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi”nin düzenleneceği belirtilmektedir. 

Özellikle Yazılım, Makine, Malzeme, Gıda, Plastik, Elektronik, Kimya ve Medikal gibi sektörlerde faaliyet gösteren üretim ve/veya üretim ve ticaret yapan ve bünyesinde AR-GE, Planlama, Kalite Kontrol ya da İş Geliştirme departmanları bulunan  firmalara yönelik olması planlanan 3 günlük eğitimde ;  

    Ar-Ge Metodolojisi, Ulusal Ar-Ge Destekleri (Tübitak, TTGV, Kosgeb, Sanayi Bakanlığı, Eureka, Eurostars) Ulusal fonlara yönelik Uygulamalı Proje Hazırlama ve AB 7. Çerçeve Programına Yönelik Proje Hazırlama

konularına yer verileceği ifade edilmektedir. 
 
 
Katılımcıların sözkonusu departmanlarda yönetici, mühendis ya da AR-GE çalışmalarına katkı sağlayabilecek farklı pozisyonda görev yapıyor olmasının firmaların eğitimden yeterli seviyede verim sağlayabilmeleri bakımından önem arz ettiği bildirilmektedir.  

Bu hususlar çerçevesinde, eğitimlere katılımın 20 kişi ile sınırlı olduğu ve kayıtların başvuru önceliğine göre yapılacağı ifade edilmektedir. Katılım ücreti 150 TL olup, katılım talebi halinde aşağıda yer alan başvuru formunun doldurarak en geç 17.11.2009 Salı günü, saat 17:00’ye kadar (212) 512 10 63 no’lu faksa veya yasin.uygur@ito.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
İletişim için:
Yasin Uygur
AB ve Uluslararası İşbirliği Şubesi
Tel: (0212) 455 64 15
Faks: (0212) 512 10 63
e-posta: yasin.uygur@ito.org.tr