UGANDA VE KENYA İş Forumları - Ankara Sanayi Odası

UGANDA VE KENYA İş Forumları

    18 Mayıs 2016

Tarih: 17.05.2016

İşareti: 05/5000-1131

İletişim: dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs – 2 Haziran 2016 tarihleri arasında Uganda ve Kenya’ya resmi ziyaret gerçekleştireceği; söz konusu ziyarete T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK organizasyonu ile bir üst düzey iş insanları heyetinin eşlik etmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Söz konusu yazıda, 31 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul’dan çıkışlı program kapsamında, 1 Haziran 2016’da Uganda’nın başkenti Kampala’da, 2 Haziran 2016 tarihinde ise Kenya’nın başkenti Nairobi’de İş Forumlarının düzenleneceği, bahsekonu ülkelerde yatırım olanakları ve iş fırsatlarının ele alınacağı bildirilmektedir.

Yazının devamında, ziyaret programı ve lojistik detayların bilahare iletileceği; söz konusu ziyarete katılacak iş insanlarımızın vizelerinin geçerlilik süresi devam eden pasaportlarında bulunmasının önem arz ettiği belirtilmekte olup vize alımı için gerekli prosedür ekte yer almaktadır. Anılan ülkeler için sarıhumma aşısının gerektiği, aşı kartlarının taşınmasının zaruri olduğu ve sarıhumma aşısının ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne (http://www.seyahatsagligi.gov.tr/) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapıldığı bildirilmektedir.

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılmak isteyenlerin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/197/6761 bağlantısında yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme gerçekleştirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

Ek: Katılım koşulları ve vize alım süreci