Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Fuarları hk. - Ankara Sanayi Odası

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Fuarları hk.

    19 Şubat 2010

Tarihi     : 19.02.2010
 
İşareti    : 5/5000 – 609
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.’den alınan bir yazıda, TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi işbirliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile hazırlanan Bursa 22. Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi ve BURSAGAZ Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. işbirliği ile hazırlanan Bursa 5. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı’nın, 24 – 28 Mart 2010 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
Bursa’da geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarların, 6 ayrı salonda 15 ülkeden 295 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla hazırlandığı, ulusal ve uluslararası yapılan tanıtımlarla fuarların, Bulgaristan, İran, Rusya, Almanya, Libya, Mısır ve Lübnan’dan ve yurtiçinde sektörün yoğun olduğu 30’un üzerinde farklı şehirden gelen 41.379 kişi tarafından ziyaret edildiği ifade edilmektedir. .
Tüyap Bursa,’nın sektöründe artık geleneksel hale geldiği, Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenecek, yurtiçi ve yurtdışından mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve konu ile ilgili profesyonellerin davetli olduğu 22. Yapı ve Yaşam Kongresi’ne ev sahipliği yapacağı bildirilmektedir.
Bursa 22. Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi’nin kapsamını; Ahşap Kapı, Pencereler, Aksesuarlar, Alüminyum Kapı-Pencereler, Asansör Firmaları, Asma Tavan Firmaları, Aydınlatma Firmaları, Bina Otomasyon, Bina İçi Donanım, Boya Firmaları, Bölme Duvar Firmaları, Cam Teknolojisi, Cam İşleme Makineleri, Cephe Giydirme Sistemleri, Panjur, Stor, Jaluzi, Cila-Vernik Firmaları, Çatı Kaplamaları Firmaları, Çelik Firmaları, Çevre Düzenlemeleri, Dekorasyon Firmaları, Döşeme Kaplamaları Firmaları, Duvar Kaplamaları Firmaları, Elektrik/Elektronik Firmaları,  Endüstriyel Kapılar ve Garaj Kapıları, Ev ve El Aletleri Firmaları, Güvenlik Sistemleri, Hazır Beton-Beton Yapı Elemanları, Mermer Firmaları, Mobilya Firmaları, Mutfak, Nalburiye Firmaları, Peyzaj, Prefabrikasyon Firmaları, Profil Firmaları, Proje Danışma / Mimarlık, PVC Kapı-Pencere, Havuz İmalat Firmaları, Havuz Tesisat Arıtma Firmaları, İnşaat Malzemesi, İnşaat Mühendisliği Firmaları, İş ve İnşaat Makineleri Firmaları, Kapı Firmaları, Kent ve Bahçe Mobilyası Firmaları, Sauna Firmaları, Seramik, Su Arıtma Firmaları, Tuğla-Kiremit Firmaları, Vitrifiye Firmaları, Yapı Kimyasalları, Zemin Kaplamaları,  Araştırma Kuruluşları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve İlgili Yayınların oluşturduğu ifade edilmektedir.
Bursa 5. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı’nın kapsamında; Enerji Sistemleri: Doğalgaz,  Güneş Enerjisi, Dökme Gaz, LPG, Katı Yakıt, Sıvı Yakıt,  Elektrik, Isıtma Sistemleri Ve Ekipmanları: Kombi Cihazlar, Kazanlar, Kat Kaloriferleri, Radyatörler, Yerden Isıtma Sistemleri, Soba, Şömine, Boyler, Brülör, Elektrikli Isıtıcılar, Radyant Isıtıcı ve Sistemleri, Güneş Kolektörleri ve Pilleri, Şofbenler, Termosifonlar, Isı Pompası ve Eşanjörleri, Konvektör, Kojenerasyon Sistem ve Cihazları, Sıcak Hava Üreticileri ve Isıtma Apareyleri, Isı Geri Kazanım ve Yakıt Tasarruf Sistemleri, Soğutma Sistem ve Ekipmanları: Soğuk Oda ve Komponentleri, Soğutma Kuleleri, Soğutucu Akışkan ve Gazlar, Soğutucular, Dondurucular Ve Buz Makinaları, Kondanser, Evoporatör, Soğutma Kompresörleri, Mobil Soğutma Sistemleri (Frigofrik), Klimalar: Özel Amaçlı, Pencere Tipi, Split, Kanal Tipi, Klima, Santralleri, Havalandırma Sistem ve Ekipmanları: Hava Filtreleri, Hava Perdeleri, Hava Temizleme ve Islah Ekipmanları, Baca Sistemleri, Fanlar, Vantilatörler, Aspiratörler, Nemlendirme, Nem Alma Ve Hava Kurutucu Cihazlar, Endüstriyel Duman ve Toz Emiciler Menfezler Kanallar ve İmal Makineleri Anemostat Susturucu, Degazör, V.A.V. Sistemleri, Hava Damperleri, Yalıtım: Isı, Ses, Su Yalıtımı, Tesisat Sistem ve Ekipmanları: Borular, Kaynak Malzemeleri, Sıhhi Tesisat Ekipmanları, Sızdırmazlık Elemanları, Doğalgaz Sayaçları, Regülâtörleri ve Ekipmanları, Otomatik Kontrol Ölçüm ve Emniyet Cihazları Armatürler Vanalar Pompalar Eşanjörler, Kompresörler, Hidroforlar, Termostatik Valfler, Termostat, Prezostat, Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonları, Gençleşme Tankları, Flanş, Manşon, Proje – Mühendislik – Taahhüt İşleri, Dernek ve İlgili Yayınların yer aldığı belirtilmektedir.
KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bursayapiyasam.com ve www.bursaisitmasogutma.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Girişin ücretsiz olduğu fuarlar, 24 – 27 Mart 2010 tarihleri arasında 11.00 – 21.00, 28 Mart 2010 tarihinde ise 11.00- 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası