TÜRKMENİSTAN TÜRK İş Adamları Heyeti Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

TÜRKMENİSTAN TÜRK İş Adamları Heyeti Ziyareti

    3 Kasım 2014

Tarih: 03.11.2014 
İşareti:05/5000-3184
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 – 7 Kasım 2014 tarihlerinde Türkmenistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmektedir. Söz konusu ziyarete, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu ile üst düzey işadamlarından oluşan bir heyetin eşlik edeceği iletilmektedir.

Ziyaret programı kapsamında, 7 Kasım 2014 tarihinde Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta her iki ülke Cumhurbaşkanlarının onurlandırmasıyla Türkmenistan’da yatırım olanakları ve iş fırsatlarının ele alınacağı “Türkiye – Türkmenistan İş Forumu”nun düzenleneceği ve  iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde başlıca sektörler olarak inşaat, inşaat malzemeleri, turizm, tekstil, enerji, tarım ve                                 gıda sektörlerinin öne çıkmakta olduğu ifade edilmektedir

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete üyelerimizin  katılımına ilişkin 3 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekteki form aracılığıyla (500 Avro tutarındaki avansın ödendiğine dair banka dekontu ile birlikte) DEİK’e (H. Çağla Mazlum; Tel. 0212.3395010; e-posta: cmazlum@deik.org.tr) teyit verilmesini gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
LCV : H. Çağla Mazlum, DEIK (Tel. 0212 339 50 10 ; e-posta: cmazlum@deik.org.tr
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası