Türkmenistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Duyurusu - Ankara Sanayi Odası

Türkmenistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Duyurusu

    19 Ocak 2012

Tarihi   : 19.01.2012
İşareti   : 05/5000-259
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda,  Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 30-31 Ocak 2012 tarihlerinde Türkmenistan’a yönelik olarak bir Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.
 
Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Türkmenistan’da pazar payımızın arttırılması ve bahse konu ülkeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, orman ürünleri, makine ve aksamları, otomotiv ve yan sanayi, demir ve demir dışı metaller, beyaz eşya, elektrikli ve elektronik ürünler, kablolar, kimyevi maddeler ve mamulleri, boru ve bağlantı parçaları, pompa ve kompresörler, doğal taşlar, madencilik, mücevherat ve değerli taşlar, ayakkabı, halı, ambalaj ürünleri, mobilya, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, tekstil ve hazır giyim, bankacılık, inşaat makineleri ve malzemeleri ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların iştirak edebileceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu heyet programında, Türkiye’den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra,  Türk ve Türkmenistanlı girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Söz konusu heyet programına katılmak isteyen üyelerimizin 25 Ocak 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen irtibat bilgilerine başvurmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
Nurettin Barutçu, Gökçe TOL (Tel: 0324 325 37 37/Dahili:132 ve 135 E-posta: tarim@akib.org.tr,  gokcel@akib.org.tr, nurettinbarutcu@akib.org.tr,  Faks:0324 325 41 42, Web:http://www.akib.org.tr)
 
Turkmenistan pazarı hakkında detaylı bilgi için:
Koray Ali KONCA, Türkmenistan Ülke Masası Uzmanı (Tel: 0312 204 75 77, E-posta: koncaa@ekonomi.gov.tr)