TÜRKİYE-YUNANİSTAN İş Forumu Ve İkili İş Görüşmeleri - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-YUNANİSTAN İş Forumu Ve İkili İş Görüşmeleri

    24 Ekim 2014

Tarih: 23.10.2014 
İşareti:05/5000-3103
 
Sayın Üyemiz,
 
Yunanistan Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari İlişkiler Bölümü’nden alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Ankara Yunanistan Büyükelçiliği’nin himayelerinde ve Türkiyeden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu  ile Yunanistan Odalar Birliği’nin ortaklığında gerçekleştirilecek “Türkiye-Yunanistan İş Forumu ve İkili İş Görüşmeleri (B2B)”nin 12 Kasım 2014 tarihinde İzmir Balçova Kaya Otel’de saat 11:30’da yapılacağı iletilmektedir. Bahse konu foruma T.C. Ekonomi BakanI Sayın Nihat ZEYBEKÇİ ve Yunanistan’dan mevkidaşı Sayın Nikolas Dendias katılacaklardır.
 
Söz konusu Forum; yenilenebilir enerji, turizm, gayrimenkul, gıda ve tarım ürünleri, denizcilik, taşımacılık, inşaat ve iki tarafında ortak ilgisini oluşturacak iş alanlarını kapsayacaktır.
 
Forumun amacı; ikili ticari hacmi arttırmak, Yunanistan’da veya Türkiye’de ortak yatırımları teşvik etmek ve üçüncü ülkelere ortak ticari ve yatırım çalışmaları sağlamaktır.
 
Forumla ilgilenen Üyelerimizin ekte bulunan katılım formunu en geç 27.10.2014 Pazartesi günü mesai bitimine  kadar Yunanistan Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari İlişkiler Bölümü’ne (E-posta: ecocom-ankara@mfa.gr, Tel: 0312 427 83 07)  elektronik ortamda iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası