Türkiye-Yunanistan I. Bölgesel İş Forumu Hk. - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-Yunanistan I. Bölgesel İş Forumu Hk.

    14 Haziran 2010

Tarihi     : 14.06.2010
İşareti    : 03/5000-1932
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, TOBB-DEİK, Yunanistan Odalar Birliği, Yunanistan Girişimciler Federasyonu tarafından Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu işbirliği ile 18 Haziran 2010 tarihinde Edirne’de “Türkiye-Yunanistan I. Bölgesel İş Forumu”’nun düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Bu yıl ilki Edirne’de gerçekleşecek “Bölgesel Forum”a Trakya Bölgesi ve Kuzey Yunanistan (Selanik, Kavala, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç) iş dünyasından geniş katılım hedeflenmektedir. Bölgesel işbirliği fırsatlarının ve bu bağlamda finansman olanaklarının ele alınacağı Forumda, öncelikle tarım (tarım ürünleri, makina ve ekipmanlar, zirai ilaçlar, vs..), inşaat ve inşaat malzemeleri, gıda sanayi (sebze-meyve işleme, şekerleme, süt ürünleri ve unlu mamülller), turizm alanlarında iş fırsatlarının karşılıklı görüşülmesi beklenmektedir.
 
Firmalarımız Yunanlı muhatapları veya iş dünyası kuruluşları ile ikili görüşme imkanı bulacaklardır. Bu anlamda, 10 Haziran 2010 tarihi itibariyle katılım teyidi veren Yunan firma temsilcilerinin listesi aşağı belirtilen link üzerinden bilgilerinize sunulmaktadır. (http://www.deik.org.tr/Pages/TR/DEIK_ToplantiDuyurulariDetay.aspx?tdDetId=588&IKID=10 )Söz konusu liste web sitesi üzerinden güncellenmektedir. Ayrıca, Drama Ticaret ve Sanayi Odası tarafından katılım teyidi veren Yunan temsilcilerin detaylı firma profilleri de aynı linkte yer almaktadır. 
 
Katılım teyitlerinin ekteki form aracılığıyla en geç 15 Haziran 2010 mesai bitimine kadar DEKON’a (edirne@dekon.com.tr Faks: 0212- 274 41 09) gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası