Türkiye – Yunanistan – Bulgaristan 3.Bölgesel İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türkiye – Yunanistan – Bulgaristan 3.Bölgesel İş Forumu

    16 Kasım 2012

Tarihi  : 16.11.2012
İşareti : 05/5000-3479
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu organizasyonunda, Yunanistan Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği ve Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 21 Kasım 2012 tarihinde Çanakkale’de “Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan III. Bölgesel İş Forumu” düzenleneceği belirtilmektedir. Anılan Forumu, Başbakan Yardımcısı Saym Ali Babacan ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın onurlandırmaları beklendiği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu Forum’a, Marmara Bölgesi ve Kuzey Yunanistan (Selanik, Kavala, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç) ve Bulgaristan (Svilengrad, Filibe, Burgaz, Haskovo) bölgeleri başta olmak üzere anılan üç ülkenin iş dünyasından geniş katılım hedeflendiği, bölgesel işbirliği fırsatlarının ele alınacağı Forum’da, öncelikle taşımacılık ve lojistik, altyapı ve inşaat, tarım ve gıda sanayi, turizm ve genel ticaret-hizmet sektörlerinde iş fırsatlarının gündeme alınması öngörüldüğü bildirilmektedir. Firmalarımız, Yunanistan ve Bulgaristan’daki muhatapları ve iş dünyası kuruluşları ile ikili görüşmeler gerçekleştirme imkânı bulacakları bildirilmektedir.
 
Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan III. Bölgesel İş Forumuna katılmak isteyenlerin, ekte sunulan kayıt formunu doldurarak en geç 16 Kasım 2012 Cuma günü KONVENTUS Acentası’na (Proje Kayıt & Konaklama Sorumlusu: Gözde Destan, Tel: 0212 258 31 31; Fax: 0212 258 31 06, E-posta: canakkale@konventus.com> iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize Sunarız
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası